W Irlandii odzyskano zrabowane miliony

W Dublinie aresztowano siedem osób i odzyskano kilka milionów euro w gotówce, zrabowanych przez gang, który zmusił urzędnika bankowego do kradzieży, uprowadziwszy mu rodzinę – podała w sobotę irlandzka policja.
Była to największa w historii kradzież w Republice Irlandii.
Policja przeprowadziła tuż po północy z piątku na sobotę nalot na dom w Phibsborough w północnym Dublinie i zatrzymała na obwodnicy miasta samochód. Odzyskano część zrabowanych pieniędzy – podał sierżant Alan Roughneen.
Zródlo info: interia.pl

Chuligaństwo i alkoholizm – podsumowanie roku 2008 przez bytowską policję

Wandalizm, chuligaństwo, omijanie przepisów ruchu drogowego, to najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców powiatu bytowskiego przejawy łamania prawa. Można do tego doliczyć również problemy związane z alkoholizmem – podaje GP24.pl
Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez policję wśród mieszkańców. Wyniki ankiety zostały omówiono na spotkaniu, które było podsumowaniem ubiegłego roku w działalności policji.
– W 2008 roku spadła liczba przestępstw najbardziej społecznie dokuczliwych, a więc kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów, bójek, pobić oraz kradzieży samochodów. Jednocześnie nasza jednostka uzyskała najlepszy w województwie pomorskim wynik wykrywalności tych przestępstw. Wskaźnik wyniósł 51, 9 procent
– mówi Michał Gawroński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.
Zródlo info: GP24.pl

Siedem lat bez aktu oskarżenia

Więziony od 2001 roku przez Amerykanów Ali Saleh Kahlah al-Marri wreszcie usłyszał zarzuty. Podejrzany został w piątek oskarżony o spisek polegający na dostarczeniu pomocy materialnej i zasobów Al-Kaidzie – informuje tvn24.pl
43-letni obywatel Kataru jest jedynym „wrogim bojownikiem” przetrzymywanym na terytorium Stanów Zjednoczonych. Został oskarżony o bycie uśpionym agentem Al-Kaidy, mimo że nigdy wcześniej nie był oskarżony o przestępstwo kryminalne czy związane z terroryzmem.
Został zatrzymany w 2001 roku w związku z podejrzeniem o fałszowanie kart kredytowych i od tamtej pory pozostawał w areszcie. Ostatnich 5 lat w ośrodku w Karolinie Południowej. Jego cela miała tam 9 na 6 stóp (ok. 2,72 na 1,84 metra) i nie miał prawa do widzenia ze swoją rodziną.
Zródlo info: tvn24.pl

Puszka piwa winna tragedii?

Czy możliwa była – jak twierdzi oskarżony o zabójstwo Rafał M. – przypadkowa śmierć jego partnerki podczas otwierania przez niego nożem puszki z piwem? Odpowiedzi na to pytanie udzieli warszawski sąd w najbliższy czwartek. W piątek skład sędziowski wysłuchał ostatniego świadka i mów końcowych – informuje TVP.info
Do tragedii doszło w grudniu 2007 roku w warszawskiej dzielnicy Włochy. 37-letni Rafał M. twierdzi, że przy otwieraniu puszki z piwem oderwała się fabryczna blaszka i próbował otworzyć puszkę nożem. Nóż – opowiada – wbił się w metal, a przy próbie wyciągnięcia odskoczył i ugodził siedzącą za nim trzydziestokilkuletnią Wiesławę R. Kobieta zmarła w drodze do szpitala.
Zródlo info: tvp.info

Sąd darował wyrok pedofilom

Dziś ofiary skrzywdzone przez pedofilów znów czują strach. Bo osoby, które je skrzywdziły cieszą się wolnością – informuje eFakt.pl
Byli skazani na wyroki kilkuletniego więzienia, ale sędziowie podarowali im teraz wolność! Czy to, co się stało w przypadku Andrzeja Samsona (62 l.) i Wojciecha Kroloppa (64 l.) można nazwać sprawiedliwością?
Wydarzenia z ostatnich dni wstrząsnęły Polską. Andrzej Samson, słynny niegdyś warszawski psycholog i terapeuta, który jeszcze niedawno tak przekonująco wydawał się umierający, że sędziowie wypuścili go na wolność, teraz bezczelnie mówi w telewizji, że „jest nie do ruszenia” i że „nikt na niego nic nie ma”. Nie leży bynajmniej w szpitalnym łóżku. Drugi ze zboczeńców, słynny dyrygent Wojciech Krolopp, skazany za deprawowanie dzieci śpiewających w chórze „Polskie Słowiki”, mieszka w domu pod Poznaniem.
Zródlo info: eFakt.pl

Ciało zamordowanego Polaka nie zostanie wydane

Trzy tygodnie po zamordowaniu w Pakistanie polskiego inżyniera szanse na odzyskanie jego ciała maleją. Jak dowiedział się DZIENNIK, miejscowi talibowie, którzy zabili Piotra Stańczaka, stawiają swoje warunki. Ich adresatem jest jednak wyłącznie rząd Pakistanu, a nie Polacy. Islamabad mówi „nie”.
Jak udało nam się ustalić, wczoraj w Islamabadzie, gdzie przebywa m.in. wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder, zebrała się specjalna grupa złożona z przedstawicieli pakistańskiego MSW i służb specjalnych ISI. Również wczoraj na rozmowy ze starszyzną rodową i talibami na pogranicze pakistańko-afgańskie po raz drugi pojechał mułła Shah Abdul Aziz, który wcześniej negocjował uwolnienie Stańczaka, a następnie kontaktował się z talibami w sprawie wydania ciała.
Zródlo info: dziennik.pl

Molestował uczennicę i wszyscy milczeli?

Nauczyciel z Podlasia, który pracował też jako kurator sądowy został aresztowany. O jego „dziwnym zachowaniu” mówiono od dawna – informuje Rzeczpospolita.pl
– To była tajemnica poliszynela. Wszyscy szeptali o jego upodobaniach do młodych dziewczyn, ale nikt nie miał na to twardych dowodów – mówi „Rz” nauczycielka z Łukowa.
46-letniego Artura B. zna od wielu lat. Dlatego nie była zaskoczona, gdy dowiedziała się, że w ubiegłym tygodniu nauczyciel został aresztowany.
– Jest podejrzany o kilkukrotne „doprowadzenie małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej” – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Nie przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia.
Szczegóły sprawy objęte są jednak tajemnicą.
Zródlo info: rp.pl

Zleceniodawca i sprawcy brutalnego gwałtu w rękach policji

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w czerwcu ubiegłego roku wtargnęli do jednego z domów jednorodzinnych w Kościerzynie i brutalnie zgwałcili kobietę. Okazało się, że było to przestępstwo na zlecenie. Policjanci dotarli również do 36-latka, który był inicjatorem tego gwałtu.
Policjanci z wydziałów: kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech sprawców brutalnego gwałtu oraz zleceniodawcę tego przestępstwa.
Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku. Wtedy to do jednego z domów jednorodzinnych w Kościerzynie wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn. Na głowach mieli kominiarki, na dłoniach lateksowe rękawiczki. Przebywającą w domu kobietę skrępowali, wiążąc jej ręce i nogi. Następnie brutalnie zgwałcili swoją ofiarę, po czym obcięli jej włosy.
Zródlo info: policja.pl

Odzyskano 19 skradzionych motocykli

Policjanci z Nysy odzyskali skradzione motocykle BMW o łącznej wartości 800 tys. złotych – podaje interia.pl
Motocykle pochodzą z jednego z krajów Unii Europejskiej. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali już 6 osób. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty paserstwa. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni z Nysy, współpracując z funkcjonariuszami z KWP w Opolu, ustalili, że na terenie powiatu nyskiego mogą znajdować się motocykle pochodzące z jednego z krajów Unii Europejskiej.
Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili miejsca, w których przechowywane są pojazdy oraz przebywają osoby mające związek z ich nielegalnym sprowadzeniem na teren Polski.
Zródlo info: interia.pl

Samochody warte 200 tys. zł zostały odzyskane

Kryminalni ze szczecińskiej komendy prowadzący sprawę kradzieży samochodów na terenie Europy i Polski odzyskali dwa kradzione auta, których wartość oszacowano na prawie 200 tys. zł. Dzięki współpracy z policją niemiecką i belgijską ustalono, że dane pojazdy zostały zajrejstrowane na podstawie fałszywych dowodów rejestracyjnych i kart pojazdu – podaje Twoje-Miasto.pl
Odzyskanie obu pojazdów poprzedzone było wnikliwym rozpoznaniem prowadzonym przez policjantów z sekcji d/w zwalczania przestępczości samochodowej komendy miejskiej Policji w Szczecinie. Oba pojazdy – bmw E60 wart ok. 150 tys. zł i vw passat o wartości około 40 tys. zł -zostały zatrzymane gdy były prowadzone przez obecnych właścicieli.
Zródlo info: Twoje-Miasto.pl