Zwłoki 20-letniego Syryjczyka przy granicy

Ciało ok. 20-letniego Syryjczyka znaleziono w piątek niedaleko polsko-białoruskiej granicy w rejonie Wólki Terechowskiej – podała w sobotę podlaska policja. Kwestię sytuacji, w jakiej znaleźli się migranci opisują zagraniczne media. „Do tej pory w obszarze przygranicznym zmarło 8 osób, ale rzeczywista liczba może być znacznie wyższa” – zwraca uwagę „New York Times”.

Ciało znajdowało się na terenie leśnym. Policja podała, że znalazł je pracownik zakładu usług leśnych. W trakcie oględzin policja znalazła paszport zmarłej osoby.

„Przeprowadzone w miejscu odnalezienia ciała czynności nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci. Ciało przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej celem wykonania sekcji zwłok i ustalenia przyczyny śmierci” – podała policja.

Podlaska policja podała też w sobotę rano, że w rejonie Wólki Terechowskiej (gmina Czeremcha, powiat hajnowski), w nocy z piątku na sobotę, około godziny 1:00 doszło do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

„Grupa ok. 100 osób po stronie białoruskiej miała uszkodzić ogrodzenie. Na miejsce pojechało kilkudziesięciu policjantów. Osoby po stronie białoruskiej na widok policjantów żołnierzy i funkcjonariuszy SG, uciekły w głąb lasu” – podała policja.

Ilu migrantów zmarło przy granicy?

To kolejna śmierć przy polsko-białoruskiej granicy. Tę kwestię opisują zagraniczne media. „Ponieważ wielu migrantów jest wyczerpanych, zmarzniętych i narażonych na działanie żywiołów, do tej pory, według urzędników, zmarło osiem osób, ale rzeczywista liczba może być znacznie wyższa” – zwraca uwagę „New York Times”

Gazeta przypomina między innymi o śmierci 14-letniego Kurda, który zmarł w środę w obozowisku przy przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej. W połowie października znaleziono zwłoki 24-letniego Syryjczyka przy granicy z Białorusią, natomiast pod koniec miesiąca utonął 19-letni Syryjczyk. Jego ciało wyłowiono z Bugu w pobliżu miejscowości Woroblin (województwo lubelskie). Mężczyzna próbował nielegalnie przekroczyć granicę.

SG: 219 prób nielegalnego przekroczenia granicy ostatniej doby

Ostatniej doby odnotowano 219 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w sobotę Straż Graniczna. Wobec 78 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Jak przekazała na Twitterze Straż Graniczna, w piątek odnotowano 219 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 78 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Zatrzymano trzech cudzoziemców, obywateli Iraku, oraz za pomocnictwo przy przekraczaniu granicy zatrzymano jednego obywatela Polski – podano.
Źródło info i foto: polsatnews.pl