Czesi poszukują Yaroslava Kopchuk. Może przebywać na terenie Polski

Policja Republiki Czeskiej poszukuje Yaroslava Kopchuk za popełnienie na terenie Czech poważnego, brutalnego przestępstwa. Poszukiwany może przebywać na terenie Polski. Każda osoba, która rozpoznaje poszukiwanego, zna jego miejsce pobytu lub ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszona jest o kontakt osobisty z najbliższą jednostką Policji w kraju lub pod numerem 112.

Policja Republiki Czeskiej poszukuje Yaroslava Kopchuk urodzonego 22.01.1998 roku, zameldowanego na terenie Ukrainy, którego aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

Yarosłav Kopchuk jest osobą poszukiwaną za popełnienie na terenie Czech poważnego, brutalnego przestępstwa. Poszukiwany może przebywać na terenie Polski.

Policjanci zwracają się do każdego, kto rozpoznaje poszukiwanego na załączonych zdjęciach, zna jego miejsce pobytu lub ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie, z prośbą o kontakt z najbliższą jednostką Policji w kraju lub pod numerem 112.
Źródło info i foto: Policja.pl

Znany piłkarz skazany za znęcanie się nad kotami

Kurt Zouma, francuski piłkarz grający w West Ham United został ukarany za znęcanie się nad swoimi kotami. Klubowy kolego Łukasza Fabiańskiego kopał i bił zwierzęta, a nagranie z tego zdarzenia trafiło do mediów społecznościowych. Zouma został skazany m.in. na 180 godzin prac społecznych. Sąd orzekł również o karze dla brata piłkarza. Nagranie, na którym piłkarz West Ham United kopie i bije koty po głowie zostało wrzucone w lutym tego roku na Snapchata. Wideo zostało nagrane w domu piłkarza przez jego brata. Kurt Zouma przyznał się do winy. 

Jak podaje Sky Sports Kurt Zouma został skazany na 180 godzin prac społecznych. Ponadto musi zapłacić ponad 9 tys. funtów kosztów sądowych. Otrzymał też sądowy zakaz opieki nad kotami, który obowiązuje przez najbliższe 5 lat. 

Brat 27-letniego piłkarza, Yoan musi wykonać 140 godzin prac społecznych. Mężczyzna wysłał wideo kobiecie, z którą był umówiony na randkę. Ta udostępniła film w sieci i odwołała spotkanie. Prokurator Hazel Stevens powiedziała, że Zouma zaatakował koty, ponieważ te miały uszkodzić jedno z krzeseł w jego domu.

Przypomniała, że 27-letni piłkarz mówił na nagraniu „przysięgam, że je zabije”. Prokurator podkreśliła jednak, że piłkarz wyraził skruchę i jest gotów zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy. 
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Agenci CBA zatrzymali lekarzy

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa i b. prezesa Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie – dowiedziała się PAP. Zatrzymań lekarzy dokonano w Warszawie i Lublinie. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa i b. prezesa Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie – dowiedziała się PAP. Zatrzymań lekarzy dokonano w Warszawie i Lublinie. W nadzorującej śledztwo Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie obaj lekarze usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy.

Zespół prasowy CBA powiedział PAP, że zatrzymań dokonano w śledztwie m.in. dotyczycącym „podejrzenia podejmowania czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia środków płatniczych pochodzących z oszustw oraz korzyści majątkowych przyjmowanych w związku z pełnieniem funkcji publicznych”

Miało do tego dochodzić pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie.

W śledztwie zebrano obszerny materiał dowodowy, m.in. dokumentację bankową i zeznania świadków – przypomniał Zespół.

Oszustwa

Według śledczych mechanizm przestępstw korupcyjnych i oszustw miał polegać na tym, że wprowadzano pacjentów szczecińskiego szpitala w błąd co do odpłatności za zabiegi chirurgiczne, które były finansowane z NFZ oraz przyjmowano korzyści majątkowych za skrócenie terminu przyjęcia do szpitala. Takie środki wpłacane były do Fundacji, żeby – według śledczych – udaremnić możliwość stwierdzenia pochodzenia tych pieniędzy z przestępstwa.

Pacjenci wpłacali środki na rzecz Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie spośród których część była przekazywana na konto wcześniej zatrzymanego przez CBA lekarza. Były ordynator oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej Specjalistycznego Szpitala im. prof. A. Sokołowskiego w Zdunowie k. Szczecina usłyszał w prokuraturze 166 zarzutów dotyczących m.in. przyjmowania korzyści majątkowych, oszustwa, składania fałszywych oświadczeń oraz prania pieniędzy. Łączna suma korzyści, którą miał uzyskać przekroczyła 1,5 mln zł – przypomniał Zespół Prasowy CBA.

Zaznaczył, że śledztwo w tej sprawie nadal rozwija się.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

USA: Strzelanina w Tulsie

Lekarz, który niedawno operował zabójcę, stał się jego celem w szpitalu Saint Francis w Tulsie w amerykańskim stanie Oklahoma – poinformował szef policji w Tulsie Wendell Franklin. Mężczyzna zabił cztery osoby i popełnił samobójstwo. Podczas konferencji prasowej Franklin wyjaśnił, że napastnik, zidentyfikowany jako Michael Lewis i wcześniej opisywany przez policję jako czarnoskóry mężczyzna w wieku od 35 do 40 lat, kupił karabin typu AR-15 na kilka godzin przed atakiem na szpital. Zabójca przeszedł niedawno operację kręgosłupa i rzekomo wielokrotnie dzwonił do kliniki, skarżąc się na ból. Obwiniał o to doktora Prestona Phillipsa, który przeprowadził zabieg i jest jedną z ofiar środowego ataku.

Mamy również list podejrzanego, z którego jasno wynika, że przybył on z zamiarem zabicia doktora Phillipsa i każdego, kto stanie mu na drodze – mówił Franklin. Obwiniał doktora Phillipsa za utrzymujący się ból po operacji – dodał.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Jest akt oskarżenia przeciwko Macie. Artysta przyznał się do winy

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi M., znanemu jako raper „Mata”. Razem z nim na ławie oskarżonych usiądzie jego kolega. Obaj będą odpowiadać za posiadanie marihuany. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała PAP, że akt oskarżenia przeciwko Michałowi M. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa 31 maja przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów. „Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto” – podała prokurator.

Aktem oskarżenia został objęty również drugi mężczyzna – znajomy Maty. Jemu śledczy zarzucili posiadanie 0,39 grama marihuany.

„Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia” – dodała prokurator.

Jako pierwszy o akcie oskarżenia poinformował portal tvnwarszawa.pl.

Do zatrzymania Maty i jego kolegi doszło pod koniec stycznia 2022 roku na jednej z ulic na Górnym Mokotowie. Policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać.

Za posiadanie narkotyków może im grozić do 3 lat więzienia
Źródło info i foto: interia.pl

Zatrzymano 78-latkę. Była poszukiwana od 18 lat

Policja w Pińczowie zatrzymała 78-letnią kobietę podejrzewaną o wyłudzenia pieniędzy z różnych banków oraz od osób fizycznych. Przez 18 lat skutecznie unikała ona wymiaru sprawiedliwości. Teraz odpowie za swoje czyny.

„78-letnia dziś kobieta na własnej skórze doświadczyła nieuchronności odpowiedzialności karnej” – poinformowała Komenda Policji w Pińczowie w oficjalnym komunikacie.

18 lat temu, w 2004 roku, Prokuratura Rejonowa w Pińczowie wydała postanowienie o przedstawieniu kobiecie – wówczas 60-letniej – zarzutów dotyczących oszustwa na rzecz osób fizycznych i oszustwa kredytowego. Podejrzana miała zaciągnąć pożyczki w kilku bankach. Zarzutów jednak nie udało się postawić, bo od 2004 roku kobieta pozostawała nieuchwytna. Przez 18 lat unikała kontaktów z policją i skutecznie się ukrywała. Żeby uciec przed konsekwencjami swoich czynów, opuściła nawet kraj. W 2010 roku sąd wydał postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu. Poszukiwaniami objęta była cała Polska.
Źródło info i foto: Gazeta.pl