Dwie osoby ranne po ataku we Wrocławiu. Sprawca w rękach policji

Do ataku – najprawdopodobniej nożem – doszło we Wrocławiu. Ranne zostały dwie osoby. Sprawcę zatrzymano – informuje policja. Około godz. 15 napastnik ranił – prawdopodobnie nożem – dwóch mężczyzn. Stało się to pomiędzy dworcem kolejowym Wrocław Główny, a galerią handlową.

Jak informuje policja, ranni są w szpitalu – ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik został zatrzymany przez ochronę galerii, potem trafił w ręce policjantów. Funkcjonariusze i prokurator wyjaśniają, jak doszło do tej niebezpiecznej sytuacji. Zbierają dowody i przesłuchują świadków. Zabezpieczony będzie też monitoring.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Atak nożem w Wałbrzychu

Tragedią mogła skończyć się kłótnia dwóch braci z Wałbrzycha (Dolnośląskie). Starszy z mężczyzn wpadł w szał, gdy młodszy zabrał mu kanapkę. W odwecie ugodził go nożem w szyję. Obaj mężczyźni byli kompletnie pijani. Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 7:00 w jednym z mieszkań przy ul. Osiedleńców. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 37-letniego mężczyznę na gorącym uczynku.

„Okazało się, że pokłócił on się z o rok młodszym bratem, który to tego poranka podkradł mu kanapkę. Podczas przepychanki słownej 37-latek wpadł w szał i ostatecznie nożem ugodził w szyję 36-latka” – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Ranny został przewieziony do szpitala. Mimo, że nóż wbił się w ciało mężczyzny, to 36-latek doznał jedynie niegroźnych obrażeń i po interwencji lekarzy opuścił szpital. W trakcie awantury obydwaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila w organizmie starszego mężczyzny i ponad 3 promile u jego brata
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Kasjerka CBA wyprowadziła miliony. Nie stawiła się w więzieniu

To jeden z najgłośniejszych skandali w służbach ostatnich lat. Kasjerka przywłaszczyła 9,2 mln zł z funduszu CBA i została za to skazana. Do odbywania kary jednak się nie zgłosiła – informuje „Rzeczpospolita”. Gazeta przypomina, że „Katarzyna G., sprawczyni największego skandalu finansowego w służbach specjalnych ostatnich lat, za wynoszenie służbowych pieniędzy została skazana na sześć lat i cztery miesiące pozbawienia wolności, jej mąż hazardzista dostał osiem lat”.

„Ekskasjerka, która w kwietniu wyszła z aresztu, miała wrócić do więzienia. Ale, jak ustaliła »Rzeczpospolita«, tego nie zrobiła” – czytamy.

Sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie przekazała dziennikowi, że Katarzyna G. została wezwana do stawiennictwa we właściwej jednostce penitencjarnej w terminie do 22 sierpnia. Dodała, że „obrońca skazanej złożył wniosek o odroczenie i wstrzymanie wykonania kary”.
Źródło info i foto: businessinsider.com.pl

Kalifornia: 27-latka ścięta mieczem na środku ulicy

Policja z San Carlos w Kalifornii (USA) bada sprawę brutalnego morderstwa. 27-letnia kobieta, matka dwojga dzieci, została zamordowana na środku ulicy, tuż przed swoim domem. Napastnik zaatakował mieczem, odcinając jej głowę. Wszystko działo się na oczach sąsiadów. Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu. O sprawie rozpisują się zagraniczne media. Jak podaje Independent, zatrzymanym w roli podejrzanego jest 33-letni mężczyzna, były partner zamordowanej kobiety.

27-letnia Karina Castro, matka dwóch córek w wieku siedmiu lat i roku, od dłuższego czasu nie była w związku z podejrzanym. Roczna dziewczynka jest wspólnym dzieckiem byłej pary. Rodzina 27-latki wskazuje w rozmowie z mediami, że w domu dochodziło do aktów przemocy, czego efektem był zakaz zbliżania się, który miał mieć 33-latek. Rodzina 27-latki poinformowała również, że 33-latek jest zdiagnozowanym schizofrenikiem, który dodatkowo nadużywał alkoholu, mieszając go z zażywanymi na swoją chorobę lekami. Policja nie komentuje tych doniesień.
Źródło info i foto: interia.pl

Lubelskie: Zatrzymano 3 osoby za wyprowadzenie ponad 200 tys. złotych przy pomocy fałszywej strony bankowej

Lubelscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy za pomocą fałszywej strony bankowej wyprowadzili z konta jednego z chełmskich przedsiębiorców ponad 200 tysięcy złotych. Do zatrzymania doszło na terenie Warszawy i Wrocławia. Blisko 60 tysięcy złotych udało się zablokować na kontach, kolejne 90 tysięcy złotych policjanci zabezpieczyli w wyniku przeszukania mieszkań osób podejrzanych. Zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie polegającym na przejęciu konta firmowego i nieuprawnionej wypłacie pieniędzy przez nieznane osoby. Sprawą zajęli się chełmscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Wspierani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Lublinie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali na terenie Warszawy dwóch podejrzewanych mężczyzn, 22-letniego obywatela Ukrainy i 36-letniego mieszkańca Warszawy. Do zatrzymania trzeciego – 20-letniego obywatela Ukrainy – doszło na terenie Wrocławia i brali w nim udział tamtejsi policjanci.

Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony zalogował się na konto firmowe przez fałszywą stronę internetową banku. To umożliwiło oszustom możliwość zmiany numeru telefonu komórkowego, na który przychodzą kody autoryzacyjne do transakcji. W ten sposób w kilku transakcjach oszuści zrealizowali przelewy na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Następnie pieniądze wypłacane były poprzez bankomaty.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście kart bankomatowych, karty sim, startery i adaptery do kart, umowy rachunków bankowych, telefony komórkowe i laptopy. Policjanci zabezpieczyli także skradzione pieniądze: blisko 60 tysięcy złotych udało się zablokować na kontach, kolejne 90 tysięcy złotych policjanci zabezpieczyli w wyniku przeszukania mieszkań osób podejrzanych.

Wszyscy trzej podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Sąd Rejonowy w Chemie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo i kradzież mienia o znacznej wartości grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl