28-latek poszukiwany ENA zatrzymany w Polsce

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali 28-letniego obywatela Polski, ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania i podejrzanego o zgwałcenie kobiety w Londynie. Teraz czeka w areszcie na ekstradycję. Grozi mu nawet dożywocie. Do dolnośląskich policjantów z prośbą o pomoc zgłosili się pracownicy Metropolitan Police w Londynie. Podejrzewali, że na terenie województwa mieszka poszukiwany przez nich mężczyzna. – „Według ich informacji, w 2010 roku 28-latek zgwałcił mieszkankę Wielkiej Brytanii” – informuje asp. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

Ścigany europejskim nakazem

Aby złapać mężczyznę, brytyjscy policjanci nawiązali współpracę z polskimi kolegami. W Polsce odbyły się trzy spotkania, w których brali udział funkcjonariusze z Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciel ich ambasady. Policjanci przekazali Polakom zebrane w sprawie dowody. Polscy stróże prawa natomiast prowadzili własne postępowanie, aby ustalić, czy mężczyzna mógł mieć związek ze sprawą. – „Został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Dzięki wspólnej pracy, kryminalni ustalili aktualne miejsce pobytu i zatrzymali mieszkańca powiatu oleśnickiego podejrzanego o ten czyn” – podaje asp. Jabłoński.

Grozi mu dożywocie

Pod koniec sierpnia wrocławski sąd okręgowy zdecydował o ekstradycji Polaka do Wielkiej Brytanii. Najbliższy miesiąc podejrzany spędzi w polskim areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd Pokoju w Westminster. Zgodnie z brytyjskim prawem, 28-latkowi za gwałt grozić może dożywocie.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *