49-latek miał zgwałcić uchodźczynię z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach

Mężczyzna, który zaprosił pod swój dach 19-letnią uchodźczynię z Ukrainy, zamiast dać jej bezpieczne schronienie, miał dopuścić się gwałtu. Sprawą zajmuje się wrocławska policja. Pomoc uchodźcom z Ukrainy zaangażowała Polaków na wielką skalę. Ponad 1,3 miliona osób uciekających przed wojną trafiło już do naszego kraju, a miejsca do spania wielu z nich znajduje w prywatnych domach. Niestety zdarzył się mężczyzna, który, zamiast wesprzeć, postanowił wykorzystać sytuację. 49-latek z Wrocławia jest oskarżony o zgwałcenie 19-latki, którą przyjął pod swój dach. Sprawą zajęła się policja.

„Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej wojną Ukrainy. Odpowie teraz przed sądem za popełnione czyny, a grozi mu 12 lat pozbawienia wolności” – poinformowała na Twitterze policja.

Ponieważ system pomocy uchodźcom opiera się w ogromnej części na wolontariuszach, wielu Ukraińców zdanych jest na dobrą wolę i otwarte serca zwykłych ludzi. Osoby uciekające przed wojną trafiają do prywatnych domów i mieszkań.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *