57-latek usłyszał zarzuty. Kopał kobietę w ciąży

Zarzut pobicia, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia usłyszał mężczyzna, który zaatakował i brutalnie pobił ekspedientkę w zaawansowanej ciąży. Napastnik zatrzymany został przez policjantkę po służbie. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek Aneta Berestecka, oficer prasowy żarskiej policji, wobec sprawcy sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Mężczyzna odpowie m.in. za pobicie kobiety oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie interweniującej policjantki. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek w godzinach popołudniowych w centrum Żar. Policjantka, która tego dnia była już po służbie, zauważyła mężczyznę wybiegającego ze sklepu z telefonami komórkowymi. Ze środka dobiegał kobiecy płacz.

Kopał ciężarną

Funkcjonariuszka szybko dogoniła mężczyznę, powaliła na ziemię i obezwładniła. Następnie o zdarzeniu powiadomiła dyżurnego żarskiej policji i czekała na przyjazd patrolu. Mężczyzna został przewieziony na komendę.

– Zatrzymany to 57-letni mieszkaniec Żar. Wszedł do sklepu z telefonami komórkowymi, gdzie zaczął wyzywać słowami wulgarnymi ekspedientkę, nie reagował na jej prośby opuszczenia lokalu. Zaczął w nią rzucać przedmiotami, które miał pod ręką. W końcu przewrócił kobietę na ziemię i kopał – relacjonowała Berestecka. Pokrzywdzona kobieta została przewieziona do szpitala w Żarach, gdzie udzielono jej pomocy lekarskiej. Policjantka dodała, że w trakcie zatrzymania mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *