58-latek strzelał do robotników z wiatrówki

Policjanci zatrzymali 58-latka, który z okna mieszkania strzelał z wiatrówki do pracowników remontujących drogę w gminie Limanowa. Choć padło wiele strzałów w zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. W środę po południu dyżurny limanowskiej komendy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy, do pracowników remontujących lokalną drogę ktoś strzela. Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji, który ustalił, że do pracowników drogowych ktoś strzelał z okna pobliskiego domu. Mężczyzna, widząc policjantów, próbował uciekać z bronią.

Mundurowi zatrzymali i obezwładnili agresora jeszcze na jego posesji. Jak się okazało, był to 58-letni mieszkaniec Krakowa, który użytkuje tu dom należący do rodziny. Okazało się, że już wcześniej próbował powstrzymać wykonywane prace na tej drodze, kładąc się przed maszynami budowlanymi. Jego próby powstrzymania prac nie przyniosły efektu, dlatego postanowił z okna swojego domu strzelać do robotników. W całym tym zajściu na szczęście nikt nie został ranny.

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, z której strzelał agresor oraz śrut. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za narażenie robotników na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Źródło info i foto: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *