79-letni chemik prowadził laboratorium amfetaminy

300 litrów różnych odczynników chemicznych, 1,2 kg amfetaminy, 50 litrów substancji i aparatura do produkcji – to wszystko policjanci CBŚP znaleźli w nowoczesnym laboratorium wytwarzającym amfetaminę w Mazowieckiem. Zatrzymano trzy osoby, wszyscy usłyszeli zarzuty.

Policjanci poznańskiego CBŚP od kilkunastu dni pracowali nad odkryciem lokalizacji laboratorium amfetaminy w województwie mazowieckim. Ustalili, że osoby tam „pracujące” będą jechały samochodem w okolicy Wołomina. Wytypowane auto zostało zatrzymane do kontroli. W środku były dwie osoby, które przewoziły 50 litrów substancji używanej do wytwarzania narkotyku. Ustalono, że zmierzali do miejsca, gdzie następował końcowy etap produkcji amfetaminy – osuszanie substancji.

W pobliżu laboratorium zatrzymano 79-letniego „chemika” i jego towarzysza. Policjanci odkryli linię produkcyjną do wytwarzania narkotyku. Znaleziono także ponad 300 litrów różnych odczynników chemicznych. Poza aparaturą i składnikami natrafiono także na 1,2 kg osuszonej amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania środków odurzających. Za ten czyn grozi do 15 lat więzienia. 79-latek został aresztowany na 3 miesiące. Kompani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w wytwarzaniu narkotyków.

Wstępne badania wykazały, że wytworzona amfetamina miała bardzo wysoki stopień czystości, a 79-letni „chemik” miał szeroką wiedzę na temat produkcji i cały czas doskonalił proces. Mężczyzna wykorzystywał nowatorską, mało znaną metodę, trudną do wykrycia.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *