81-latka przemycała 5 kg heroiny

Na lotnisku Chopina w Warszawie Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt 5 kg heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości około 2,4 mln złotych znaleziono w bagażu 81-letnie obywatelki Danii. Kobieta przewoziła je w podwójnym dnie swojej walizki. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Chopina w Warszawie wytypowali do kontroli pasażerkę, która przyleciała z krajów afrykańskich. Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnej. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady.

– Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina – przekazała rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.

W bagażu seniorki znajdowało się ponad 5 kg heroiny, o wartości blisko 2,4 mln zł. Za próbę przemytu narkotyków 81-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Za przemyt takiej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.
Źródło info i foto: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *