Agenci CBA zatrzymali szefa Rady Nadzorczej Grupy Azoty

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek rano 6 osób, m.in. szefa Rady Nadzorczej Grupy Azoty, pracownika Lotosu i biznesmenów. Jak informuje dziennikarz „Wiadomości” TVP Marcin Tulicki, zatrzymane osoby zostały aresztowane i postawiono im zarzuty.

Jak poinformował w poniedziałek Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA zatrzymań dokonali agenci lubelskiej delegatury Biura. Sprawa dotyczy żądania 40 mln zł łapówki i powoływania się na wpływy w największych spółkach skarbu państwa. Prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wśród zatrzymanych są też pracownik Grupy Lotos Aleksander I., prezes warszawskiej spółki z branży energetycznej Andrzej M. oraz troje innych podejrzanych pomagających w stworzeniu korupcyjnego układu. Do zatrzymań CBA doszło na terenie województw lubelskiego, kujawskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Biuro przeszukało też biuro Aleksandra I. w gdańskim Lotosie.

Według śledczych podejrzani w zamian za korzyści majątkowe – doinwestowanie niewielkiej firmy kwotą 40 mln zł, podjęli się załatwienia umożliwienia dostaw i zagwarantowania odbioru surowców przez spółki Grupa Azoty SA.

– Domagali się też kilkuprocentowego udziału w zyskach ze sprzedaży surowców – podał Kaczorek.
Źródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *