Agresywny mężczyzna wymachiwał nożem

Policjant postrzelił w nogę agresywnego mężczyznę, który wymachiwał nożem. Do zdarzenia doszło podczas interwencji domowej, w miejscowości Wiączyń Dolny (woj. łódzkie). Napastnik został przewieziony do szpitala. Nie usłyszał jeszcze zarzutów. Jak informuje asp. Aneta Sobieraj, z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.
– „Policjanci zostali wezwani do awantury domowej. 38-letnia kobieta informowała o pijanym partnerze, który grozi i zachowuje się bardzo agresywnie” – relacjonuje policjantka. Dodaje, że na miejscu funkcjonariusze prosili kilkakrotnie mężczyznę, od którego wyczuwali woń alkoholu, o uspokojenie się, ale nie zareagował.

Wymachiwał nożem i groził

W pewnej chwili agresywny mężczyzna wziął do ręki nóż kuchenny i zaczął uderzać o blat. Potem rzucał różnymi przedmiotami. – „Funkcjonariusze próbowali obezwładnić go przy pomocy gazu łzawiącego, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku” – mówi Sobieraj. Dodaje, że napastnik wybiegł na podwórze. – „Mężczyzna wyzywał policjantów i kobietę, grożąc im śmiercią. W pewnym momencie zaczął wymachiwać nożem w kierunku policjantów. Po oddaniu strzału ostrzegawczego, jeden z policjantów dwukrotnie strzelił w kierunku mężczyzny. Pierwszym strzałem nie udało się obezwładnić napastnika. Drugi strzał trafił mężczyznę w lewą nogę” – relacjonuje Sobieraj.

Napastnik trafił do szpitala

Policjanci odebrali napastnikowi nóż, obezwładnili go i wezwali pomoc medyczną. Mimo rany postrzałowej, dalej był agresywny i groził policjantom. Z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do jednego z łódzkich szpitali. – „Ze względu na stan zdrowia mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany i nie usłyszał zarzutów” – kończy policjatnka.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *