Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały jest w sądzie

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały trafił do sądu. „Papała był przypadkową ofiarą podczas próby kradzieży jego samochodu” – uznali śledczy. Zakończono śledztwo w sprawie zabójstwa generała Marka Papały. Akt oskarżenia obejmuje 7 osób, w tym Igora M., na którym ciąży zarzut zabójstwa byłego Komendanta Głównego Policji. Sześciu innym osobom Prokuratura Apelacyjna w Łodzi zarzuca dokonanie kradzieży w końcu lat 90-tych kilkudziesięciu samochodów osobowych na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego.

Trzem osobom zarzucono także usiłowanie dokonania rozboju wobec Marka Papały. Igorowi M. ps. „Patyk” grozi do 25 lat więzienia. Przestępstwa przeciwko mieniu, objęte aktem oskarżenia, są zagrożone karami od 10 do 15 lat więzienia.
Marek Papała, były Komendant Główny Policji, został zastrzelony 25 czerwca 1998 roku przed swoim domem w Warszawie. O dokonanie zabójstwa oskarżono gangsterów Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Zielińskiego, pseudonim „Słowik”. Do zbrodni miał podżegać polonijny biznesmen ze Stanów Zjednoczonych, Edward Mazur. W kwietniu 2012 roku Prokuratura Okręgowa w Łodzi ogłosiła, że Papała został przypadkowo zastrzelony przez Igora M., który chciał ukraść jego samochód. 31 lipca 2013 roku Bogucki i Zieliński zostali uniewinnieni. Wyrok nie jest prawomocny.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *