Atak na autobus w Pakistanie

Co najmniej 43 osoby zginęły w Karaczi, na południu Pakistanu, w ataku uzbrojonych napastników na autobus. Autobusem tym jechali członkowie mniejszości szyickiej. Kilkanaście osób zostało rannych. 6 napastników podjechało do autobusu na motocyklach. Weszli do środka, zastrzelili kierowcę, a potem otworzyli ogień do pasażerów. Autobusem jechało ok. 60 ismailitów. Ismailizm to nurt w obrębie szyizmu. – Celem ataku byli niewinni ismailici – powiedział szef lokalnej policji.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale w tym roku ugrupowania powiązane z talibami dokonały ataków bombowych na kilka meczetów muzułmańskich mniejszości religijnych. W ostatnich latach rośnie liczba ataków na szyitów, którzy stanowią ok. 20 proc. ludności 200-milionowego Pakistanu.

Pod koniec stycznia ponad 60 osób zginęło w zamachu bombowym na szyicki meczet w mieście Szikarpur w prowincji Sind, na południowym wschodzie kraju. Do ataku doszło podczas tradycyjnych piątkowych modłów. Na początku 2013 roku w dwóch zamachach bombowych w dzielnicach szyickich w Kwecie, na zachodzie Pakistanu, zginęło prawie 200 osób.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *