Atak nożownika w parku

23-latek chciał zabić młodszego o dwa lata mężczyznę. Zaczaił się na niego w parku miejskim. Tam ugodził ofiarę nożem. Ranny w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany i na wniosek prokuratury z Zambrowa tymczasowo aresztowany. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę 10 września. Wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie (woj. podlaskie) został powiadomiony o napadzie z użyciem noża. 23-latek ugodził nim o 2 lata młodszego mężczyznę w jednym z parków miejskich. Po napaści szybko uciekł.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze ustalili rysopis napastnika. Udało się go zatrzymać kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

– Zatrzymany 23-letni mieszkaniec Zambrowa usłyszał między innymi zarzut usiłowania zabójstwa. W środę 13 września Sąd Rejonowy w Zambrowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – poinformował oficer prasowy KPP w Zambrowie.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają zambrowscy policjanci pod nadzorem prokuratora. Za usiłowanie zabójstwa zatrzymanemu grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *