Belgia: Prokuratura apeluje o pomoc w znalezieniu podejrzanego „mężczyzny w kapeluszu”

Belgijska prokuratura apeluje o pomoc w szukaniu jednego z podejrzanych o udział w niedawnych zamachach w Brukseli. Chodzi o mężczyznę widzianego z dwoma terrorystami na lotnisku. Na stronie policji federalnej opublikowano wideo, które pokazuje, co robił i gdzie się udał tuż po eksplozjach.

„Mężczyzna w kapeluszu” – jak nazywany jest zbiegły napastnik – był widziany na lotnisku Zaventem obok Najima Laachraouiego i Ibrahima El Bakraouiego krótko przed tym, jak wysadzili się w powietrze. On sam nie zdołał zdetonować ładunku i uciekł z miejsca zdarzenia. Z informacji policji wynika, że po opuszczeniu lotniska mężczyzna udał się w głąb miasteczka Zaventem, zrzucając z siebie w pewnym momencie jasną kurtkę z kapturem. Po raz ostatni kamery miejskie zarejestrowały jego kroki około dwóch godzin po eksplozjach na lotnisku, później ślad po nim zaginął.

Prokuratura zwróciła się o pomoc do wszystkich, którzy mogli widzieć mężczyznę lub jego kurtkę. „Apelujemy zwłaszcza do osób, które mogły sfilmować lub zrobić zdjęcie podejrzanego lub które mogłyby udzielić dodatkowych informacji na jego temat” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej belgijski prokurator Eric Van der Sypt.

W zamachach na lotnisku Zaventem, a później na stacji metra Maelbeek w Brukseli 22 marca zginęły 32 osoby, ponad 300 zostało rannych.
Żródło info i foto: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *