Bilans ataku na Uniwersytet Amerykański w Kabulu

Afgańskie siły bezpieczeństwa zabiły dwóch uzbrojonych napastników, którzy zaatakowali w środę wieczorem Uniwersytet Amerykański w Kabulu. Napastnicy zastrzelili 12 osób, w tym 7 studentów, 3 policjantów i 2 pracowników ochrony. Co najmniej 44 osoby zostały ranne, w tym 35 studentów. Ok. 500 studentów zdołało uciec.

Atak rozpoczął się od silnej eksplozji, po której napastnicy otworzyli ogień. Uczelnia została otoczona przez elitarne jednostki afgańskich sił bezpieczeństwa, które po wymianie ognia z napastnikami wkroczyły na jej teren. Przed świtem w czwartek akcja zakończyła się.

– Co najmniej dwóch napastników zostało zabitych. Obecnie trwa przeszukiwanie terenu przez zespół techników kryminalistycznych – powiedział przedstawiciel policji.

Szef rządu Afganistanu Abdullah Abdullah napisał w środę wieczorem na Twitterze, że ataki na szkoły i uniwersytety są zbrodniami wojennymi. 7 sierpnia dwaj profesorowie Uniwersytetu Amerykańskiego, Amerykanin i Australijczyk, zostali porwani w centrum Kabulu. Na Uniwersytecie Amerykańskim uczy się wiele dzieci afgańskich elit.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *