Centralne Biuro Antykorupcyjne w uzdrowisku. Chodzi o kontrolę budowy

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje gminę Gołdap (woj. warmińsko-mazurskie) i budowę zakładu przyrodoleczniczego w tej miejscowości – uzdrowisku – dowiedziała się PAP. Koszt inwestycji to 29 mln zł, a unijne dofinansowanie wyniosło prawie 18 mln zł.

Czego dotyczy kontrola?

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował we wtorek PAP, że kontrolę zgodności z prawem decyzji o przygotowaniu, rozpoczęciu i realizacji budowy prowadzą agenci z wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury CBA.

„Funkcjonariusze przeanalizują dokumentację techniczną, w tym decyzje dotyczące projektu budowlanego oraz projektu zamiennego” – podał PAP wydział.

CBA rozpoczęła kontrolę 24 czerwca i ma trzy miesiące na jej zakończenie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach szef służby ma ustawową możliwość jej przedłużenia o kolejne sześć miesięcy. 18 mln zł dofinansowania dla gminy do budowy zakładu pochodziło z regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-20.

Gołdap uzdrowiskiem

Gołdap od 2000 r. posiada status uzdrowiska o profilu borowinowo-klimatycznym. Jest jedynym uzdrowiskiem w województwie warmińsko–mazurskim.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *