Czym „Masa” korumpował policjantów?

To się wprost nie mieści w głowie. Najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław Ł. ps. „Masa” wrócił na drogę przestępstwa. Wyłudzał kredyty i korumpował policjantów oraz celników. Zbigniewowi G., naczelnikowi wydział kryminalnego policji w Łodzi regularnie dawał łapówki. Kryminalny dostawał od „Masy” anaboliki i … opał!

W czwartek po południu prokuratorzy z Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie postawili zarzuty 6 osobom. Najpoważniejsze usłyszeli świadek koronny Jarosław Ł. ps. „Masa” oraz policjant z Łodzi Zbigniew G. – Między 8 sierpnia a 30 września 2012 r. Jarosław Ł. za pomocą nierzetelnych dokumentów wyłudził kredyty i pożyczki na łączną kwotę 668 515 zł w 8 bankach w Warszawie, Łodzi i innych miejscowościach – wyjaśnia prokurator Maciej Florkiewicz.

„Masa” zaprzyjaźnił się też z szefem łódzkich kryminalnych. I w zamian za różne nieformalne informacje odwdzięczał się gliniarzowi… anabolikami. Dał mu także dwie tony pelletu opałowego wartego około 1,5 tys. złotych. To nie koniec grzeszków „Masy”. Skorumpował także pracownika Urzędu Celnego z Łodzi. Dał mu dwa tysiące za przymknięcie oka na oszustwo dokonane przez swojego syna. Mariusz Ł. sprowadził zza granicy luksusowy samochód nie płacąc za niego akcyzy w wymaganej wysokości. Dodatkowo były gangster nie zapłacił przedsiębiorcy, który wyłożył mu całą posesję kostką brukową 160 tys. złotych.

– Syn Jarosława Ł. i trzej inni zatrzymani po wysłuchaniu zarzutów zostali zwolnieni. Zastosowano wobec nich dozory policji – dodaje prokurator Florkiewicz.

„Masa” i skorumpowany policjant tyle szczęścia nie mieli. O ich najbliższej przyszłości zdecyduje sąd. W piątek odbędzie się posiedzenie ws. aresztowania na trzy miesiące obydwu mężczyzn. Żaden z nich nie przyznał się do winy, przedstawili własne wersje wydarzeń. Jarosławowi Ł. i Zbigniewowi G. grozi do 10 lat więzienia. Prokuratura w Lublinie nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *