Ewelina C. znów trafi do więzienia?

Pierwsza kobieta, objęta ustawą o bestiach za usiłowanie zabójstwa dziecka, znów może trafić do więzienia. Kielecka prokuratura złożyła wniosek o areszt dla Eweliny C. To pierwsza kobieta, która jest objęta tzw. ustawą o bestiach za usiłowanie zabójstwa dziecka. Tym razem zaatakowała personel jednego ze szpitali w Kielcach.

Ewelina C trafiła do szpitala, bo zasłabła. Podczas badania nagle rzuciła się na pielęgniarkę. Wyzywała ją, szarpała za włosy i drapała. 27-latka odpowie teraz między innymi za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Prokuratura złożyła już wniosek o trzymiesięczny areszt. Kobieta była już wcześniej karana za usiłowanie zabójstwa dziecka więc teraz grozi jej do 4,5 lat więzienia. Wiosną 2008 roku Ewelina C, sama będąc w ciąży, wyjęła z wózka siedmiotygodniowe niemowlę obcej kobiety i rzuciła je na betonowy chodnik. Odsiedziała za to 6 lat więzienia.

Pod koniec listopada sąd apelacyjny w Katowicach ma zdecydować, w którym otwartym ośrodku Ewelina C będzie się leczyła. Jak ustaliło Radio ZET, zachowanie Eweliny C. w kieleckim szpitalu nie będzie miało wpływu na wybór placówki.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *