Francja: Tajemnicza śmierć Polaka. Jego kolega zaginął

Ciało 22-letniego mężczyzny z Polski znaleziono w poniedziałek w mieszkaniu, które wynajmował we francuskim La Seyne-sur-Mer. Zginął prawdopodobnie od ciosów nożem. Jego kolega, który mógł mieć z nim kontakt na kilka godzin przed śmiercią, zaginął i jest poszukiwany – informują faktykaliskie.pl.

Według francuskiego serwisu varmatin.com o śmierci Polaka poinformowali policję polscy pracownicy budowlani, którzy przebywali w tym samym budynku co ofiara. Spod drzwi mieszkania Polaka wypływała krew.

Na ciele mężczyzny znaleziono liczne rany zadane ostrym narzędziem. Prokuratura z Tulonu prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ofiarą jest prawdopodobnie 22-letni Szymon, mieszkaniec Jastrzębnik w gminie Blizanów (woj. województwo wielkopolskie).

Wspólna fotografia

Mężczyzna wyjechał do pracy w celach zarobkowych. We Francji przebywał m.in. ze swoim kolegą Mateuszem, z którym od kilku dni nie ma kontaktu – poszukuje go rodzina i znajomi. Na ostatnim zdjęciu, które Szymon opublikował w internecie, widać obu mężczyzn. Wspólna fotografia została wykonana w niedzielny wieczór.

Według znajomego mężczyzn, do którego dotarły faktykaliskie.pl, zaginiony Mateusz zostawił w swoim francuskim mieszkaniu dokumenty i telefon. – Policja nie otrzymała zgłoszenia dotyczącego zaginięcia mieszkańca gminy Blizanów, a na temat śmierci 22-latka we Francji w tej chwili nie możemy udzielać informacji – powiedział Witold Woźniak, rzecznik kaliskiej policji.
Źródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *