Gdańsk: Nożownik zaatakował w centrum miasta

W niedzielę na ulicy Długiej w centrum Gdańska 30-letni mężczyzna atakował przechodniów nożem. 27-latek doznał rany klatki piersiowej i trafił do szpitala – przekazał Interii oficer prasowy asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komedy Miejskiej Policji w Gdańsku. Do zdarzenia doszło w niedzielę o świcie, ok. godz. 6 przy ul. Długiej w centrum gdańskiej starówki. Policjanci zjawili się szybko na miejscu zdarzenia i obezwładnili napastnika. 

30-latek atakował przechodniów, którzy próbowali odebrać mu niebezpieczne narzędzie. Jednym z nich był 27-latek, który w wyniku szamotaniny został raniony przez agresywnego napastnika. Ze wstępnych  ustaleń wynika, że jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. W szpitalu znalazł się też sprawca, którego poddano badaniu na obecność alkoholu i narkotyków w organizmie. 

„Wciąż trwają czynności w ten sprawie, a policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia” – informuje podinsp. Magdalena Ciska.

Ulica Długa to reprezentacyjna ulica Gdańska, biegnąca przez główne miasto w dzielnicy Śródmieście. Jest bardzo popularna wśród turystów. Panuje tam zwykle spory ruch.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *