„Gruby” w rękach policji

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo dwójki Polaków na południu Francji. Jak się okazało, to poszukiwany w Polsce listem gończym Artur P., ps. „Gruby”. Śmierć Polaków potwierdza ministerstwo spraw zagranicznych.

– Według informacji posiadanych przez nasze służby konsularne, w piątek, w miejscowości Manosque, ofiarą zabójstwa padło dwoje obywateli RP pochodzących z Lublina – poinformował redakcję Kontaktu 24 Marcin Wojciechowski, rzecznik prasowy MSZ.

– Aktualnie okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez miejscowe organy wymiaru sprawiedliwości. Sprawa jest monitorowana przez Konsulat Generalny RP w Lyonie – dodał.

Podejrzany zatrzymany

Więcej o całym zdarzeniu piszą francuskie media. Według serwisu metronews.fr, zabici to mężczyzna i kobieta. Z kolei jak donosi serwis LaProvence.com, policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo 40-letniego mężczyznę. Ma nim być poszukiwany od grudnia 2012 roku listem gończym w Polsce Artur P. , pseudonim „Gruby”.

Mężczyzna podczas ataku miał znajdować się pod wpływem alkoholu, a swoje ofiary potraktować wyjątkowo brutalnie. W Polsce „Gruby” był poszukiwany za rozboje i włamania. Zatrzymana została też 51-letnia kobieta, również Polka, która nie próbowała zapobiec brutalnemu atakowi na dwoje zmarłych. Policja wciąż stara się ustalić przyczyny tragedii. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie.
Żródło info i foto: kontakt24.tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *