Hakerzy z Cyber Justice Team zablokowali stronę tygodnika „wSieci”

Na stronie internetowej tygodnika „wSieci” od piątku wyświetla się komunikat „404 Not Found”. To efekt hakerskiego ataku, do którego przyznała się na Twitterze grupa Cyber Justice Team. Hakerzy zareagowali w ten sposób na nawiązującą do problemu imigrantów zeszłotygodniową okładkę czasopisma. „Strona internetowa tygodnika „wSieci” została w piątek wieczorem zaatakowana przez hakerów. By chronić dane na stronie i użytkowników strony podjęliśmy decyzję o jej czasowym wyłączeniu” poinformowała redakcja na stronie wpolityce.pl należącej do tej samej grupy wydawniczej. Do ataku przyznała się na Twitterze grupa Cyber Justice Team, argumentując to walką z „nazistowską i antyislamską propagandą hejtu”.

Hakerzy zareagowali w ten sposób na okładkę „wSieci”, na której znalazła się owinięta we flagę Unii Europejskiej kobieta szarpana przez ręce mężczyzn o ciemnym kolorze skóry. „O ile lewicowe media skupiały się na krytyce, o tyle media konserwatywne i bardzo wielu internautów gratulowało redakcji odwagi poruszenia tematu przemilczanego przez niemal wszystkie media zachodnie” napisała na portalu wpolityce.pl redakcja.

– Redakcja tygodnika „wSieci” zapewnia, że żadne akty agresji nie wpłyną na linię redakcyjną pisma. Tygodnik „wSieci” nadal będzie podejmował ważne tematy dotycząca życia publicznego, w tym także sprawy objęte faktyczną cenzurą przez polityczną poprawność. Redakcja nie da się zastraszyć ani hakerom, ani współczesnym cenzorom – stwierdził redaktor naczelny „wSieci” Jacek Karnowski.
Żródło info i foto: PolskaTimes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *