Jerozolima: 16 osób rannych po wybuchu autobusu

Co najmniej 16 osób zostało poszkodowanych w wyniku eksplozji bomby, do której doszło w poniedziałek w autobusie w Jerozolimie – poinformowały źródła policyjne i medyczne. Zarówno służby bezpieczeństwa, jak i władze miasta przyznają, że doszło do zamachu.

Burmistrz Jerozolimy Nir Barkat podkreślił, że doszło do eksplozji bomby. Wcześniej mówiła o tym jego rzeczniczka Brachie Sprung. – Była mała, ale zdecydowanie była to bomba – mówiła Sprung. Informacje władz miasta potwierdzają także źródła policyjne i służby specjalne Szin Bet.

Służby bezpieczeństwa podkreślają, że ofiary stanowią pasażerowie autobusu. Wcześniej policja informowała, że podczas eksplozji pojazd był pusty, jednak zweryfikowała to doniesienie. „Z dochodzenia prowadzonego przez policyjnych saperów wynika, że do wybuchu bomby doszło z tyłu autobusu, co spowodowało rany wśród pasażerów, a następnie pojazd zaczął się palić. Ogień przeniósł się na stojący w pobliżu autobus i samochód osobowy” – relacjonuje policja cytowana przez dziennik „Haarec” na stronie internetowej.
Żródło info i foto: Wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *