Jest śledztwo FBI ws. kandydata do Sądu Najwyższego w USA

Senacka komisja sądownictwa przewagą jednego głosu zarekomendowała kandydaturę Bretta Kavanaugh’a do Sądu Najwyższego. Senatorowie wstrzymali się jednak na tydzień z jej ostateczną akceptacją na posiedzeniu ogólnym. W tym czasie FBI ma przeprowadzić śledztwo ws. zarzutów o napastowanie seksualne, które są stawiane kandydatowi – podaje CNN.

Brett Kavanaugh jest nominatem Donalda Trumpa na zwalniające się miejsce w 9-osobowym składzie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z amerykańską konstytucją jego kandydaturę musi zaakceptować Senat.

W trakcie wielodniowych przesłuchań przed senacką komisją światło dzienne ujrzały zarzuty Christine Blasey Ford, która twierdzi, że gdy oboje byli nastolatkami Kavanaugh napastował ją seksualnie. Sam kandydat stanowczo temu zaprzecza, jednak jego akceptacja przez Senat znalazła się pod znakiem zapytania.

Wczoraj zarówno Ford, jak i Kavanaugh stanęli przed komisją sądownictwa. W czasie burzliwych i emocjonalnych przesłuchań Ford, obecnie profesor psychologii na Uniwersytecie Palo Alto, powtórzyła, że latem 1982 r. 17-letni wówczas Kavanaugh, będąc pod wpływem alkoholu zaatakował ją i próbował zgwałcić. Sam Kavanaugh ponownie temu zaprzeczył wyznając, że stawiane mu zarzuty „zniszczyły jego rodzinę” i twierdząc, że są one prowadzoną przez Demokratów „zemstą w imieniu Clintonów”.
Źródło info i foto: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *