Kolejny zamach w Afganistanie

Samochód – pułapka eksplodował na targowisku w prowincji Paktika na wschodzie kraju. 40 osób zostało rannych. Ponad 30 osób zginęło, a 40 zostało rannych w wyniku eksplozji materiału wybuchowego umieszczonego w samochodzie na targowisku w prowincji Paktika na wschodzie Afganistanu – poinformowała lokalna policja.
„Policja zabiera rannych do szpitali. (…) Eksplozja była na tyle potężna, że zniszczyła wiele okolicznych sklepów. Wiele osób zostało uwięzionych w zawalonych budynkach.” – powiedział agencji Reutera przedstawiciel lokalnych sił bezpieczeństwa.
Policja relacjonuje, że materiały wybuchowe umieszczone w samochodzie eksplodowały w chwili, kiedy pojazd wiechał na targ. Funkcjonariusze przed wybuchem próbowali go zatrzymać. Zdaniem władz prowincji Paktika bilans ofiar może wzrosnąć. Agencja Reutera wylicza, że w zamachu zginęło co najmniej 30 osób, a agencja Associated Press informuje o 38 zabitych. Według lokalnych źródeł ofiar śmiertelnych może być około 50. Media są zgodne, że wszystkie ofiary to cywile.
Do wybuchu samochodu pułapki doszło w regionie graniczącym z pakistańską prowincją Północny Waziristan, gdzie trwa ofensywa wojsk przeciwko talibom. W związku z działaniami pakistańskiej armii część rebeliantów została zmuszona do opuszczenia Pakistanu i szukania schronienia w Afganistanie.
W zeszłym tygodniu w serii zamachów bombowych w Afganistanie zginęło co najmniej 10 osób na południu i wschodzie kraju. Podobne incydenty podsycają obawy o bezpieczeństwo Afganistanu po ostatecznym wycofaniu się z tego kraju sił międzynarodowych, co ma nastąpić do końca bieżącego roku. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *