Kompletnie pijani rodzice zajmowali się noworodkiem

Do gorszących scen doszło w Łęgu (gmina Nędza, powiat raciborski). Kompletnie pijani rodzice „opiekowali się” 10 dniowym noworodkiem. Jak dowiedział się Fakt24, wskazanie alkomatu sugeruje, że mogli nie mieć realnego kontaktu z rzeczywistością.

Wynik 27-letniej matki: prawie 4 promile. Wynik 34-letniego ojca: ponad cztery promile. Jedyny trzeźwy domownik: 10-dniowy noworodek. Taki widok ukazał się oczom policjantów, wezwanych do Łęgu przez pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nędzy.

– Pracownice GOPS, które wizytowały rodzinę, wyczuły woń alkoholu i zauważyły niepokojące zachowanie rodziców. Natychmiast zawiadomiły patrol, który potwierdził ich podejrzenia. Pijani rodzice trzeźwieją, a dziecko odtransportowano do szpitala. Jest lekko zaniedbane, ale nie ma żadnych obrażeń – powiedział w rozmowie z Faktem24 podkomisarz Mirosław Szymański z raciborskiej policji.

Za swój wybryk, rodzice będą tłumaczyć się przed sądem, który zadecyduje również o dalszym losie dziecka. Scenariuszy jest kilka: malec może np. trafić do krewnych lub rodziny zastępczej. Nieodpowiedzialnym rodzicom grozi 5 lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *