Kompletnie pijany zabrał nocą dziecko na spacer. W organizmie miał 3 promile alkoholu

Mężczyzna, który słaniał się na nogach, spacerował z dzieckiem w wózku. Zwróciło to uwagę przechodniów, którzy powiadomili policję. Okazało się, że 29-latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 17 lipca. Około godz. 23:20 policja otrzymała informację, że na osiedlu Łokietka w Wolbromiu przy targowisku spaceruje mężczyzna, który prowadzi dziecięcy wózek. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, uwagę wzbudziło zachowanie mężczyzny, który miał problemy z utrzymaniem równowagi.

Mężczyzna był kompletnie pijany

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci. Kiedy sprawdzili trzeźwość 29-latka, okazało się, że ma on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie „opiekował się” półtoraroczną córeczką – podkreśliła w komunikacie KPP w Olkuszu. Funkcjonariusze wezwali matkę dziecka. Ta nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego jej mąż w takim stanie i o tej porze wyszedł z dziewczynką na spacer. Kobieta była trzeźwa i zaopiekowała się córeczką.

Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Policja będzie teraz ustalać, czy 29-latek naraził dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *