Kontrole na granicach przedłużone do 13 maja

Minister Mariusz Kamiński poinformował o przedłużeniu kontroli na granicach do 13 maja. Ma to związek z epidemią koronawirusa. Resort spraw wewnętrznych i administracji poinformował w opublikowanym w środę komunikacie, o tym, że kontrola graniczna na granicy wewnętrznej z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją zostaje przedłużona o kolejne 10 dni – od 4 do 13 maja br.

„Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach” – czytamy w komunikacie MSWiA.

MSWiA przedłuża kontrole na granicy wewnętrznej.

Przypomnijmy, że rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 13 marca 2020 r. przywróciło tymczasowo kontrolę graniczną na okres od 15 do 24 marca. Nowelizacja przedłużała ten czas o kolejne 20 dni – od 25 marca do 13 kwietnia. Następna zmiana ponownie przedłużyła kontrolę o 20 dni – od 14 kwietnia br. do 3 maja br.

W środę minister Mariusz Kamiński podpisał kolejną nowelizację, na mocy której kontrola zostaje przedłużona na okres od 4 maja do 13 maja, czyli o 10 dni. Tak jak dotychczas kontrola graniczna będzie prowadzona przez Straż Graniczą, a jej działania wspierają policjanci, strażacy i żołnierze.

Jak tłumaczy resort, granicę wewnętrzną można przekraczać w 42 wyznaczonych miejscach na granicy lądowej: na granicy z Czechami – 18, ze Słowacją – 5, z Niemcami – 16, z Litwą – 3. Kontrola graniczna jest też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *