Londyn: rośnie liczba przestępstw z nienawiści wobec muzułmanów

Przestępstwa z nienawiści wobec muzułmanów w Londynie wzrosły o 70% – wynika z policyjnych danych. Organizacje monitorujące zachowania islamofobiczne wskazują, że głównymi celami ataków były kobiety – informuje BBC News. Dane za 12 miesięcy (do lipca br.) wskazują na 816 islamofobicznym przestępstw, w porównaniu z 478 w poprzednim okresie 12. miesięcy.

Wśród zdarzeń dominowały te, w których głównym celem były muzułmanki. Jak wskazują badania, większa agresywność ataków wiązała się z tymi kobietami, które nosiły tradycyjny nikab zasłaniający twarz. Wśród zgłaszanych ataków znalazły się zarówno akty cyberprzemocy, jak i bezpośrednie napaści.

BBC News wskazuje także poszczególne dzielnice Londynu, w których doszło do największej liczby aktów przemocy. Jeden z największych wskaźników wzrostu przestępczości na tle religijnym odnotowano w Merton na południu Londynu. Z ośmiu incydentów, liczba przestępstw wzrosła aż do 29, co daje wzrost o 263 proc. Z kolei Westminster przodował w największej liczbie aktów przemocy – miały tam miejsce 54 incydenty islamofobiczne.
Żródło info i foto: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *