Niemcy: Pielęgniarka mająca COVID-19 szła do pracy z seniorami. Miała fałszywy certyfikat szczepień

Niemiecka prokuratura w Hildesheim (Dolna Saksonia) prowadzi śledztwo w sprawie pielęgniarki z tamtejszego domu opieki, która miała sfałszowany certyfikat szczepień i przychodziła do pracy pomimo infekcji COVID-19. Od początku epidemii w ośrodku zmarło trzech podopiecznych.

– Wstępne zarzuty wobec kobiety dotyczą narażenia zdrowia i życia – poinformowała rzeczniczka prokuratury Christina Wotschke.

Dochodzenie rozpoczęło się pod koniec zeszłego tygodnia na wniosek pracodawcy. Kierownictwo domu opieki podejrzewało, że certyfikat szczepień kobiety, która deklarowała się jako przeciwniczka szczepień, może być podrobiony. – Kiedy w końcu znalazła się na kwarantannie z objawami infekcji, potwierdzono niespójności w informacjach o szczepieniach – opisuje „Die Welt”.

W prywatnym domu opieki w Hildesheim przebywa 124 pensjonariuszy. Ostatnio kilku z nich, a także personel pielęgniarski, zostało zarażonych koronawirusem (nie podano dokładnej liczby przypadków). Prokuratura chce teraz ustalić, czy pielęgniarka pełniła dyżur mimo potwierdzonej infekcji COVID-19 i czy mogła zarazić w tym czasie inne osoby. Dom opieki już rozwiązał z nią umowę o pracę w trybie natychmiastowym.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *