Nożownicy skazani na 25 lat pozbawienia wolności

Sąd skazał na 25 lat więzienia zwyrodnialców, którzy w grudniu 2013 r. zmasakrowali grupę młodych mężczyzn pijących piwo w bloku na Grochowie. Maciej Stuczyński i Wiktor Łukasik zabili wtedy Dominika Miecznikowskiego (?25 l.), a trzej jego koledzy cudem uszli z życiem. Rodzina Dominika będzie walczyć dalej. O dożywocie.

– Za zabójstwo Dominika Miecznikowskiego i usiłowanie zabójstwa trzech innych osób skazuję oskarżonych na 25 lat pozbawienia wolności – orzekła sędzia Małgorzata Młodawska-Pasieczna. Stuczyński i Łukasik próbowali przegonić mężczyzn pijących piwo na klatce bloku przy ul. Ostrobramskiej 136. Grupka przeniosła się do tunelu przy Trasie Łazienkowskiej, ale na próżno. Łukasik i Stuczyński wybiegli z bloku uzbrojeni w noże i zadawali ciosy na oślep. Dominik wykrwawił się na miejscu, a jego trzech przyjaciół trafiło do szpitala. Oskarżeni przez cały proces twierdzili, że działali w obronie własnej. – Składali sprzeczne zeznania, co odbiera im wiarygodność. Są zdemoralizowani, mają poczucie bezkarności i przez cały proces nie zdobyli się na żadne refleksje – dodała sędzia w uzasadnieniu. Przyznała też rodzinie Dominika 240 tys. zł zadośćuczynienia, które mordercy mają wspólnie zapłacić. – To porażka wymiaru sprawiedliwości. Ten wyrok jest niesprawiedliwy, ja nawet nie trzymałem noża! – skwitował Wiktor Łukasik.

Z wyroku niezadowoleni są też rodzice zamordowanego 25-latka. – Ci bandyci nigdy nie powinni wyjść zza krat. Będziemy się odwoływać – zapowiedziała Irena Miecznikowska, matka Dominika.
Żródło info i foto: se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *