Nożownik z Torunia trafił do aresztu

Oskarżony o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa 19-latek Miłosz P. został decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu aresztowany na trzy miesiące. Za dźgnięciem nożem 28-latka i 31-latka w Poniedziałek Wielkanocny grozi mu kara dożywotniego więzienia. O trzymiesięczny areszt wnioskowała prokuratura.

– Sąd podjął decyzję o aresztowaniu Miłosza P. na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Jest to zgodne z naszym wnioskiem. Złożyliśmy go z uwagi na grożącą wysoką karę oraz możliwość mataczenia – powiedział po posiedzeniu sądu w tej sprawie prokurator Krzysztof Lipiński z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.
 
Do zdarzenia doszło o godzinie 4.20 w lany poniedziałek. Policja została zaalarmowana o awanturze z udziałem kilkunastu osób. Po kilkudziesięciu minutach zatrzymano 19-letniego Miłosza P. oraz 21-letniego Roberta S.

Zabójstwo, usiłowanie zabójstwa i posiadanie środków narkotycznych
 
– Młodszemu z podejrzanych – Miłoszowi P. – przedstawiono zarzut zabójstwa, usiłowania zabójstwa oraz posiadania środków narkotycznych, które zabezpieczono w jego mieszkaniu. Robertowi S. przedstawiono zarzut gróźb karalnych kierowanych pod adresem kobiety, która była w towarzystwie pokrzywdzonych – powiedziała we wtorek p.o. prokuratora rejonowego Toruń Centrum-Zachód Judyta Głowacka.
 
19-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia, a 21-latkowi do dwóch lat pozbawienia wolności.

„Zarzut nie jest wielkiej wagi”

Drugi z mężczyzn zatrzymanych po zabójstwie nie został aresztowany. Sąd Rejonowy w Toruniu zadecydował o zastosowaniu wobec Roberta S. środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

21-letniemu Robertowi S. postawiono zarzut gróźb karalnych. Prokuratura wnioskowała o areszt z uwagi na możliwość mataczenia oraz ziszczenia gróźb karalnych.
 
– Sąd odmówił zastosowania aresztu, a zadecydował o dozorze policyjnym. Wnioskowaliśmy o to, żeby aresztu nie stosować, gdyż zarzut nie jest wielkiej wagi – powiedział adwokat oskarżonego Tadeusz Felski.
 
Odmiennego zdania był prokurator. „Dozór policyjny, obowiązek stawiania się na policji trzy razy w tygodniu oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi nie jest tym, o co wnosiliśmy. W terminie siedmiu dni możemy złożyć zażalenie na tę decyzję. Jest duże prawdopodobieństwo, że skorzystamy z tej możliwości” – ocenił po posiedzeniu sądu w tej sprawie prokurator Krzysztof Lipiński z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

Dźgnięcie nożem było przyczyną zgonu
 
– Jeden z uczestników szamotaniny został dźgnięty nożem w brzuch. Pomimo akcji ratunkowej i przewiezienia do szpitala – 28-letni mężczyzna zmarł. Bardzo szybko w pobliskiej kamienicy zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn – 21-latka i 19-latka. Młodszy był trzeźwy, a starszy miał 0,5 promila alkoholu w organizmie – wyjaśniła wcześniej rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska. W awanturze dźgnięty nożem został również drugi mężczyzna, który nie odniósł jednak poważniejszych obrażeń.
 
Jak dodała rzecznik policji, funkcjonariusze przesłuchali w poniedziałek wielu świadków i zabezpieczyli nagrania z monitoringu. We wtorek odbyła się sekcja zwłok zabitego mężczyzny, ustalono, że przyczyną zgonu było dźgnięcie nożem.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *