Obchody 29. rocznicy Radia Maryja. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus, zapowiedziała złożenie zawiadomienia w sprawie złamania obostrzeń podczas mszy świętej z okazji obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

W uroczystej mszy świętej z okazji obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu uczestniczyli m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, poseł Zjednoczonej Prawicy Jan Krzysztof Ardanowski, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro i poseł PiS Antoni Macierewicz.

W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń – napisała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus. Obecnie w kościołach obowiązuje limit osób – maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż półtora metra i konieczności zakrywania nosa i ust. Zakrywanie nosa i ust nie dotyczy tylko osób sprawujących kult.

Według posłanki podczas uroczystości rocznicowych nie przestrzegano obostrzeń. W ławach było dosyć tłoczno, a wiele osób – w tym księża niesprawujący kultu – nie miała na twarzach maseczek.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *