Polak próbował przemycić broń do Wielkiej Brytanii

Polak i Czech zostali oskarżeni o próbę przemytu broni do Wielkiej Brytanii. Mężczyźni zostali ujęci po wspólnej akcji służb francuskich i brytyjskich 1 lipca. Obywatela Polski zatrzymano na terenie Francji tuż przed wjazdem do tunelu pod Kanałem La Manche. W specjalnie przygotowanych skrytkach w samochodzie dostawczym, który prowadził, znaleziono 79 sztuk broni. Czech został zatrzymany w Dover.

59-letni Janusz M. został zatrzymany w Coquelles we Francji, natomiast Czech, 23-letni Denis K mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii, został zatrzymany w Dover zaraz po tym, jak przybył tam z Dunkierki.

Broń znajdowała się w częściach samochodowych, w specjalnie przygotowanych skrytkach, przewożonych żółtym samochodem dostawczym marki mercedes, prowadzonym przez Polaka. Pojazd został zatrzymany tuż przed tym, jak miał wjechać do tunelu, na podstawie informacji przekazanych francuskiej straży granicznej przez brytyjskie służby.

– Jesteśmy na wstępnym etapie dochodzenia, ale przypuszczamy, że broń miała zostać użyta w celach przestępczych zarówno w Londynie, jak i w innych miejscach na terenie Wielkiej Brytanii – stwierdził zastępca dyrektora działu dochodzeniowego National Crime Agency Graham Gardner.

W czasie akcji w Coquelles zatrzymano także sześć innych osób polskiej narodowości: cztery kobiety w wieku 58, 41, 17 i 15 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 26 i 22 lat. Brytyjska policja poinformowała jednak, że wobec tych osób nie będą podejmowane żadne dalsze czynności. Zatrzymani mężczyźni mieli jeszcze tego samego dnia stanąć przed sądem w Uxbridge w Londynie.
Źródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *