Poszukiwany – Bogusław Kabłasz

Bogusław Kabłasz

Bogusław Kabłasz

Niemal milion złotych – tyle wynosi suma łupów gangu kierowanego przez Bogusława Kabłasza. Mimo tak olbrzymiej kwoty, przestępca cieszy się cały czas wolnością i drwi sobie z prawa. Niewykluczone, że ukrywa się poza granicami Polski i zaszył się gdzieś na zachodzie kontynentu. Rozpoznajecie może tego człowieka? Jeśli tak – dzwońcie od razu na policję!

Bogusław Kabłasz urodzony 2 maja 1961 roku w Koszalinie poszukiwany jest przez Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na podstawie listu gończego wydanego przez koszalińską Prokuraturę Okręgową. Co ten 48-latek ma na swoim sumieniu? Jakie przestępstwa ma na koncie?

– Poszukiwany mężczyzna jest podejrzany m. in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępcza mającą na celu popełnianie przestępstw kradzieży z włamaniem do sklepów jubilerskich i samochodów na terenie Niemiec – wyjaśnia jeden z oficerów policji.

Według informacji zachodniopomorskich funkcjonariuszy, Bogusław Kabłasz razem ze swoimi wspólnikami włamał się i obrabował dwa salony jubilerskie oraz trzy samochody.

 – Łupem gangu padały luksusowe zegarki, drogocenna biżuteria oraz samochody osobowe. Według naszych szacunków suma łupów wyniosła nawet ponad 890 tys. zł – wyjaśnia jeden z mundurowych. 

Policjantom do tej pory nie udało się zatrzymać mężczyzny. Funkcjonariusze przyznają, że może on ukrywać się poza granicami kraju albo też zmienił on na tyle swój wizerunek, że może być bardzo trudny do rozpoznania.

Mundurowi ze Szczecina apelują jednak do wszystkich osób, które widziały ostatnio mężczyznę ze zdjęcia albo wiedzą, gdzie może on teraz przebywać. Każda, nawet najdrobniejsza informacja, bardzo się dla nich liczy. 

Bogusław Kabłasz
Bogusław Kabłasz

 

Jeśli coś wiecie w tej sprawie dzwońcie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Policjanci czekają na informację pod numerami telefonów 82 11 762 lub 82 11 725 albo też 997.

– Zapewniamy całkowitą anonimowość naszym informatorom – zapewnia jeden z oficerów zachodniopomorskiej policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *