Poszukiwany – Mirosław Żak

Mirosław Żak, zabójca z Łodzi, przed wymiarem sprawiedliwości ukrywa się od 1995 r. To właśnie w tym roku zamordował on 22-letnią studentkę i dosłownie przepadł bez śladu. Może wy rozpoznajecie mężczyznę ze zdjęcia i wiecie gdzie się teraz się ukrywa?

Do zabójstwa doszło w połowie czerwca 1995 r. na terenie jednego z łódzkich z akademików. Swoją ofiarę, dwudziestokilkuletnią studentkę prawa, Mirosław Żak poznał w klubie studenckim, w którym pracował jako ochroniarz. Wiadomo, że przyszły morderca wraz z dziewczyną wyszli razem z lokalu i poszli do jej pokoju w domu studenckim. Zwłoki studentki znalazł jej chłopak.

Sprawę zaczęła badać policja. Okazało się, że studentka została uduszona poduszką, a zbrodnia miała podłoże seksualne. Początkowo funkcjonariusze zatrzymali chłopaka zamordowanej dziewczyny. Podejrzenia śledczych okazały się jednak nietrafione i został on szybko wypuszczony. Policja następnie ustaliła, że to właśnie Mirosław Żak mógł dokonać tego zabójstwa. Wersję o morderstwie dokonanym przez ochroniarza potwierdzało to, że mężczyzna dosłownie przepadł jak kamień w wodę – nie zjawił się w pracy, nikt też nie wiedział gdzie może on przebywać. 

Za Mirosławem Żakiem wydano list gończy. To jednak niewiele dało. Mężczyzna zaczął się bowiem ukrywać i to niezwykle skutecznie. Dotychczasowe poszukiwania nic nie dały. Policjantom udało się jedynie zdobyć informację, że może on przebywać na południu Europy, gdzie spokojnie żyje posługując się zmienionymi danymi osobowymi. Mimo takiego tropu do zatrzymania zabójcy jednak nadal nie doszło i cały czas cieszy się on wolnością.

Obecnie trudno ocenić jak Mirosław Żak może wyglądać. Z jednej strony utrudnia to upływ czasu, z drugiej należy się też spodziewać, że robi on wszystko, by jego obecny wizerunek znacząco różnił się od tego z 1995 roku. Jeśli jednak poznajecie mężczyznę pokazanego na zdjęciu i wiecie gdzie teraz może się ukrywać, natychmiast powiadomcie o tym policjantów. Funkcjonariusze czekają na informacje pod nr tel. 042 665 21 30, 042 651 70 93 lub 997.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *