Poszukiwany złodziej

Tyska policja szuka sprawcy kradzieży. Mężczyzna narodowości romskiej, wykorzystując chwilę nieuwagi ofiary, wypłacił i zabrał gotówkę z bankomatu. Podobnych przypadków może być więcej. – Do zdarzenia doszło w banku PKO przy ul. Dmowskiego w Tychach. Mężczyzna podszedł do kobiety, która wypłacała pieniądze z bankomatu. Zaczął z nią rozmawiać i odwracając uwagę pokrzywdzonej, nacisnął najwyższą kwotę. Wypłacił pieniądze i wyszedł – mówi Wirtualnej Polsce p.o. sierż. Agnieszka Semik, rzecznik prasowa tyskiej policji. – Ofiara nie zorientowała się w pierwszym momencie, że doszło do transakcji i wypłaciła ponownie pieniądze – dodaje Semik.

– Na tę chwilę mamy tylko zdjęcie z kamery bankomatowej i informację, że poszukiwany mężczyzna jest narodowości romskiej – informuje Semik. – Jest to mężczyzna w wieku ok. 30 – 35 lat, krępej budowy ciała, ciemnej karnacji. W chwili zdarzenia ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem wykończonym futerkiem, pod którą miał czerwoną bluzę, na głowie jasną czapkę z daszkiem i obrączkę koloru żółtego na prawej dłoni – kontynuuje. Policja ostrzega, że mężczyzna może stosować podobne metody w innych miejscach, dlatego konieczna jest wzmożona czujność podczas wypłaty pieniędzy.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na prezentowanych zdjęciach lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat przedstawionego zdarzenia, proszone są o pilny kontakt z wydziałem do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – adres: Tychy, Al. Bielska 46 lub dzwoniąc pod numer telefonu: 32 32 56 230, 997 bądź 112.
Żródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *