Przejęto 11700 porcji amfetaminy

Sosnowieccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w jednym z mieszkań w dzielnicy Dańdówka zabezpieczyli amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 11700 porcji tego narkotyku oraz marihuanę, z której można by przygotować przeszło 160 działek dilerskich. Zatrzymany w tej sprawie 30-letni mieszkaniec Sosnowca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a jego 30-letnią konkubinę objęto policyjnym dozorem. Obojgu może grozić do 10 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zdobyli informacje, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Dańdówka dwoje sosnowczan może posiadać znaczne ilości narkotyków. Spotkana w pobliżu mieszkania kobieta zajmującą ten lokal, na widok funkcjonariuszy próbowała szybko pozbyć się woreczka z białym proszkiem. Jak się później okazało, nie bez powodu. W foliowym pakunku była amfetamina.

Pozostali stróże prawa w tym samym czasie weszli do zajmowanego przez nią mieszkania, w którym przebywał jej 30-letni konkubent. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli poukrywane w różnych pomieszczeniach woreczki z amfetaminą, z których można byłoby przygotować blisko 12 tysięcy porcji tego narkotyku. Oprócz amfetaminy mundurowi znaleźli również marihuanę, wystarczającą na sporządzenie ponad 160 działek dilerskich. Obojgu zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. 30-letni mieszkaniec Sosnowca został postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany, a jego 30-letnia konkubina objęta policyjnym dozorem.
Źródło info i foto: Policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *