Rosja: 55-letni milioner zastrzelił 30-latka. Pomylił go z niedźwiedziem

Rosyjski milioner i polityk, 55-letni Igor Redkin, strzelił w stronę kontenera na śmieci przekonany, że grasuje w nim niedźwiedź brunatny. Okazało się, że biznesmen trafił 30-letniego mężczyznę. Postrzelony zmarł w szpitalu. Do tragicznego zdarzenia doszło 2 sierpnia w miasteczku Ozernowskij na Kamczatce. Redkin opisując sytuację policji przyznał, że chciał zrobić porządek z niedźwiedziem, który terroryzował lokalną społeczność.

– Wziąłem broń, chciałem wystraszyć zwierzę. Znalazłem niedźwiedzia przy jednym ze śmietników po zmierzchu i strzeliłem do niego. Dopiero później dowiedziałem się, że w tym samym czasie został postrzelony jeden z mieszkańców – takie zeznania Redkina przywołuje „The Moscow Times”.

Był pod wpływem?

Ofiara, 30-letni Andreji Tolstopjatow, zmarł w szpitalu, wcześniej identyfikując sprawcę. W ostatni wtorek Redkin sam zgłosił się na policję. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że milioner w noc morderstwa miał być „pod znacznym wpływem alkoholu”. Portal Kam24.ru, powołując się na swoje źródła twierdzi, że mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci zagrożony karą do dwóch lat więzienia.

Według Forbesa Igor Redkin jest jednym z najbogatszych polityków w Rosji. Inwestuje głównie w rybołówstwo i przemysł lotniczy. Jego majątek szacowany jest na ponad 715 mln rubli – 9,7 mln dolarów. W związku ze sprawą podejrzany przekazał, że zawiesił swoje członkostwo w rządzącej krajem partii politycznej Jedna Rosja. Zapowiedział też, że nie zamierza ubiegać się o reelekcję w lokalnym parlamencie.
Źródło info i foto: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *