Strzelanina w Nicei

Jedna osoba zginęła w strzelaninie, do której doszło w środę w Nicei na południu Francji – poinformowała lokalna gazeta „Nice Matin”, cytowana przez agencję Reutera. Według najnowszych informacji ogień otworzył policjant podczas operacji zatrzymania podejrzanych o morderstwo 24-latka 24 grudnia. Policja w Nicei potwierdziła, że prowadzi w mieście operację. Służby apelują do mieszkańców, by unikali przebywania w okolicy, w której doszło do strzelaniny.

– Prowadzono operację dotyczącą zabójstwa popełnionego 24 grudnia w Las Planas. Planowano zatrzymanie podejrzanych w tej sprawie. Operacja poszła źle. Funkcjonariusz policji otworzył ogień do jednej z osób. O 12:30 stwierdzono zgon rannego – poinformował prokurator Xavier Bonhomme. Śledztwo prowadzi Generalny Inspektorat Policji.

Służby badają szczegóły zdarzenia. Zatrzymano policjanta, który otworzył ogień. Jak poinformował prokurator, przy ofierze nie znaleziono broni. W związku z tą operacją aresztowano kilka osób. – Samochód podejrzanych jest przeszukiwany – powiedział prokurator.
Źródło info i foto: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *