Strzelanina w stolicy Turcji. Zginęły dwie domniemane terrorystki

Dwie domniemane terrorystki zginęły w nocy z poniedziałku na wtorek w starciu z tureckimi siłami bezpieczeństwa w Stambule – poinformowały miejscowe media. Oddziały antyterrorystyczne przeprowadziły atak na „kryjówkę terrorystów” w dzielnicy Gaziosmanpasa.

Przebywające w mieszkaniu dwie kobiety ostrzelały policjantów, którzy odpowiedzieli ogniem, zabijając domniemane terrorystki – podała agencja prasowa Dogan. Czterech policjantów zostało lekko rannych. Media poinformowały o śmierci kobiet, podkreślając, że dzielnica Gaziosmanpasa jest znana jako bastion bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) domagającej się większej autonomii dla Kurdów w Turcji.

W ostatnich dniach w walkach z tureckimi siłami bezpieczeństwa na południowym wschodzie Turcji, głównie w rejonie miast Cizre i Sirnak, zginęło co najmniej 115 bojowników PKK. Latem obecnego roku zostały wznowione walki pomiędzy tureckimi siłami rządowymi a PKK. Oznacza to zerwanie prowadzonych od 2012 r. rozmów pokojowych mających na celu zakończenie konfliktu kurdyjsko-tureckiego trwającego od 1984 r.; pochłonął on ponad 40 tys. ofiar śmiertelnych. PKK jest uznawana przez UE i USA za organizację terrorystyczną.
Żródło info i foto: Wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *