Szwecja: Muthar Muhanna Majid jest wolny

Muhtar Muhanna Majid został zwolniony i nie trafi do aresztu, nie jest podejrzany. Muhtar Muhanna Majid (22), który był podejrzany o przestępstwa terrorystyczne, został dzisiaj zwolniony. Prokurator w szwedzkiego sądu Hans Ihrman postanowił nie złożył wniosku o jego aresztowanie.

– „On już nie jest podejrzanym. Wcześniej podejrzenia wskazały na jego osobę. Podejrzenie, że zbrodnia miała miejsce nadal istnieje – ale nie ma nowych podejrzanych”.

„Hans Ihrman nie wiem, co się dzieje z Muthar Muhanna Majid po zwolnieniu dziś bez odwoływania się do Sapo”. Zakłada, że ​​został zwolniony w godzinach porannych, jak to miało miejsce bezpośrednio po podjęciu decyzji przez prokuratora.

22-letni prawnik Ola Salomonsson: „Powiedziano mi, że jego klient został oczyszczony z zarzutów w rozmowie telefonicznej.

– „Jestem szczęśliwy z powodu mojego klienta. Miałem bardzo poważne obawy” – mówi Ola Salomonsson.

On nie był obecny, gdy 22-latek otrzymał wiadomość o swoim uwolnieniu. Salomonsson mówi, że nie jest zaskoczony decyzją prokuratora, by nie wnosić wniosku o areszt.

Co się dzieje w tej chwili do klienta?

– „Myślę, że jest pod dobrą opieką. Teraz trzeba mu pomóc wrócić do codziennego życia, jako niewinnego obywatela” – SÄPO Szwedzka Służba Specjalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *