Poszukiwany za kradzież pojazdu

Policjanci z wydziału kryminalnego z Jeleniej Góry zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który może być sprawcą kradzieży samochodu osobowego marki Nissan.

6 sierpnia 2021 roku na ul. Okrzei w Jeleniej Górze doszło do kradzieży pojazdu marki Nissan. W takich przypadkach rzadko udaje się namierzyć sprawcę. Policjanci z wydziału kryminalnego są jednak przekonani, że są bliscy ustalenia tożsamości złodzieja. Dysponują zdjęciami podejrzanego mężczyzny i postanowili je opublikować.

Funkcjonariusze zwrócili się więc o pomoc do mieszkańców Jeleniej Góry i Dolnego Śląska, bo mają podejrzenia, że podejrzany pochodzi spoza powiatu karkonoskiego.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc rozwiązać sprawę, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze , ul. Armii Krajowej 5 osobiście lub telefonicznie pod numer 47 87 311 50, 47 87 314 06 lub na numer alarmowy policji 112. Właściciel Nissana oszacował poniesione straty na kwotę ok. 30 tys. zł. Dla niego również ważne jest ustalenie tożsamości złodzieja.
Źródło info i foto: wp.pl

Jest list gończy za „Frogiem”

Według informacji przekazanej przez rzeczniczkę Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulinę Onyszko, „Froga” poszukują policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek. – Mężczyzna poszukiwany w celu odbycia kary roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 180a kk. (prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień – red.) – tłumaczyła policjantka.

– Policjanci apelują do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny o kontakt pod numerem telefonu (47) 723-81-71, (47) 723-87 50 lub z najbliższą jednostką policji – przekazała rzeczniczka.

Zaznaczyła, że informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: dyzurny.kp-targowek@ksp.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: onet.pl

Łódź: Trwają poszukiwania mężczyzny, który dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym

Policja poszukuje mężczyzny, który dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym. Podszedł do pokrzywdzonej od tyłu kładąc jej swoją rękę na twarzy, a drugą złapał za pośladki. ​Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi proszą o kontakt osoby, które mogą znać mężczyznę.

Poszukiwany ma około 30 lat, jest średniej budowy ciała, lekko zgarbiony, ma około 175 cm wzrostu, brodę średniej długości koloru rudego i cienkie rude wąsy. W dniu zdarzenia – 7 lipca o godzinie 12 – był ubrany w czarną koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodnie szare, sportowe buty, a na głowie miał czarną czapkę z daszkiem. Osoby które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia proszone są o kontakt z WDŚ KMP w Łodzi pod nr telefonu 47 841 28 63, 47 841 12 00 pon-pt w godz. 8-16 lub całodobowo z dyżurnym jednostki tel. 47 841 22 50. Telefon alarmowy 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Zwłoki noworodka w siatce na zakupy. Matka nie chciała przyznać do porodu

Policja z powiatu krasnostawskiego odkryła w jednym z domów zwłoki noworodka ukryte pod łóżkiem. Interwencja policji została podjęta po tym, jak matka chłopca pojawiła się w szpitalu z silnymi bólami brzucha. Prokuratura podjęła czynności w kierunku zabójstwa. Portal lublin 112.pl poinformował, że 27-letnia kobieta, mieszkanka Wirkowic w gminie Izbica zgłosiła się do szpitala w sobotę. „Kobieta uskarżała się na silne bóle podbrzusza. Została skierowana na oddział ginekologii” – czytamy. 

Nie przyznała się do porodu

Pacjentka nie chciała się przyznać, że niedawno urodziła. Nie udzielała też odpowiedzi na temat dziecka. Szpital niezwłocznie zawiadomił o całej sytuacji policję. Funkcjonariusze podjęli interwencję i weszli do mieszkania 27-latki. W trakcie jego przeszukiwania znaleźli pod łóżkiem zwłoki dziecka zapakowane w torbę na zakupy. Do sprawy wkroczyła prokuratura, która prowadzi czynności w kierunku zabójstwa chłopca. Stan kobiety mocno się pogorszył i jak podaje lublin 112.pl, lekarze walczyli o jej życie. 27-latka jest matką dwójki innych dzieci. Jedno ma 9 miesięcy, a drugie jest w wieku przedszkolnym. 
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Wciąż trwają poszukiwania zaginionej 17-latki

Julia Flisiak z Puław jest poszukiwana przez policję. 17-latka zaginęła pod koniec września i do tej pory nie wróciła do domu. Funkcjonariusze apelują o pomoc. Julia Flisiak z Puław w województwie lubelskim zaginęła w czwartek 30 września. 17-latka wyszła z domu i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja rozpoczęła poszukiwania opiekuńcze nastolatki. Mundurowi apelują o pomoc.

Poszukiwana 17-letnia Julia Flisiak ma około 178 centymetrów wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała, ma długie, proste, blond włosy. Zaginiona nastolatka może być ubrana w kurtkę do pasa koloru jasnoróżowego z futerkiem.

„Osoby, które widziały zaginioną lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej miejsca pobytu, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Puławach pod numerem telefonu 47 812 32 90 lub 112” – apeluje Lubelska Policja. 
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Trwają poszukiwania zaginionej 16-latki

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu poszukują zaginionej 16-letniej Oliwii Michalskiej. Dziewczyna 15 września br. po zakończeniu zajęć w szkole nie wróciła do domu i od tego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną. Dziewczyna zaginęła 15 września, po zajęciach szkolnych. Od tego momentu nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Zaginiona ma około 174 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma długie włosy koloru brązowego (ciemne na górze z rozjaśnionymi końcówkami). Jak podaje policja, „16-latka zazwyczaj czesze włosy w dwa luźne warkocze z przedziałkiem na środku głowy. Nieletnia używa mocnego makijażu” – podano w rysopisie.

Policja prosi osoby, które posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Oliwii o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Opolu (tel. 47 861 25 45) lub najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj

Monika Bawaj zaginęła. Policjanci z Tarnowskich Gór prowadzą poszukiwania opiekuńcze za zaginioną 15-latką. Dziewczyna wyszła z domu 31 sierpnia 2021 roku i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania. Osoby, które znają miejsce pobytu lub ostatnio widziały zaginioną, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach pod numerem telefonu 47 85 342 55, 47 85 342 83 lub 112.

Rysopis: wzrost około 170 cm, szczupła budowa ciała, włosy długie blond przechodzące w rude, oczy koloru niebieskiego, na twarzy piegi.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Wyrobili jej nową kartę do telefonu. W ten sposób ukradli mnóstwo pieniędzy

Mieszkance powiatu lubartowskiego skradziono z konta 300 000 zł. Sprawcy wyrobili u operatora sieci komórkowej nową kartę sim i dzięki temu zatwierdzali operacje finansowe po włamaniu na jej konto. Jednego z poszukiwanych zarejestrował monitoring w kantorze w Słupsku.

Dzięki szybkim działaniom 200 000 zł udało się już odzyskać. Policjanci z Lubartowa zatrzymali 32-letnią mieszkankę Warszawy. Ustalono także, że część pieniędzy wypłacił nieznany mężczyzna w kantorze w Słupsku. Jego wizerunek utrwalono na nagraniu z monitoringu. Policja prosi osoby, które go rozpoznają, o kontakt na numer 47 812 52 90 lub 112.

Kradzież z konta. Wymiana karty SIM

Jak informuje policja, pieniądze z konta bankowego skradziono w maju. Na numer telefonu zgłaszającej przyszła wiadomość SMS od operatora sieci, że zgodnie z dyspozycją operator przyjął zlecenie wymiany karty SIM. Karta pokrzywdzonej została zdezaktywowana. Kobieta w tym samym czasie zadzwoniła do banku, w którym posiadała rachunki bankowe, i została poinformowana o wypłacie środków z obu kont na łączną kwotę ponad 300 000 złotych. Okradziona kobieta natychmiast zgłosiła sprawę kradzieży w lubartowskiej komendzie.
Źródło info i foto: wp.pl

List gończy za 30-latką. Ściga ją policja

Wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży poszukuje Anity Szudrawskiej. Za 30-latką wydano list gończy. Jej wizerunek i dane od 2 września są dostępne na stronie policji. Kobieta jest podejrzewana o sutenerstwo, za co grożą jej 3 lata więzienia.

Jak czytamy na stronie policji, mieszkanka Łomży jest poszukiwana na podstawie: Art. 204 § 2 – czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inną osobę (sutenerstwo) oraz Art. 258 § 1 – branie udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego. Za ten pierwszy czyn kobieta może spędzić w więzieniu 3 lata, a za drugi nawet 5. Poszukiwana przez policję Anita Szudrawska ma 30 lat. Wzrost: 161-165 CM, oczy jasne. Osoby, które mogą przyczynić się do zlokalizowania kobiety są proszone o kontakt telefoniczny z KMP Łomża Wydział Kryminalny: 48 85 670 23 05 lub email: dyzurny.kwp@bk.policja.gov.pl Czytaj też: W uszach miał białe słuchawki. Policjanci z Hajnówki szukają tego człowieka!
Źródło info i foto: se.pl

Zaginęła 10-letnia Wiktoria. Trwają poszukiwania

Trwają poszukiwania 10-letniej Wiktorii. Dziewczynka mieszka w Suchym Lesie. Tam była widziana ostatni raz. Od wczesnych godzin popołudniowym nie wiadomo, co się z nią dzieje ani gdzie przebywa. Zaginęła 10-letnia Wiktoria Kobacka. Jak informuje poznańska policja, dziewczynka ostatni raz widziana była ok. 13.30 w rejonie miejsca swojego zamieszkania przy ul. Zgodnej w Suchym Lesie.

Do tej pory nie wiadomo, co się dzieje z 10-latką.

Policja opublikowała zdjęcia dziecka i jej rysopis. Wiktoria ma ok. 157 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne kręcone włosy. Prawdopodobnie ubrana jest tak, jak na pierwszym zdjęciu, opublikowanym przez policję. Dodatkowo może mieć założoną różową opaskę lub czapkę oraz wysokie, ciemne buty – glany.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu prosi o pomoc w jej poszukiwaniach. „Wszystkich, którzy mają informacje o miejscu jest pobytu, prosimy o kontakt z policjantami z Suchego Lasu pod numerem 661526811 lub dyżurnym jednostki 47 7713010” – brzmi apel.
Źródło info i foto: wp.pl