Zaginięcie 14-letniej Nicole i 16-letniego Łukasza. Trwają poszukiwania

Policja z Bydgoszczy szuka dwójki zaginionych nastolatków – 14-letniej Nicole oraz 16-letniego Łukasza. Oboje zaginęli w tym mieście 10 maja, do tej pory nie nawiązali kontaktu z bliskimi.

„Jak wynika z informacji uzyskanych przez policjantów, zaginieni znają się i najprawdopodobniej oddalili się razem. Ostatni raz widziani byli na terenie Poznania we wtorek” – poinformowała mł. insp. Monika Chlebicz z Kujawsko-Pomorskiej Policji. Mundurowi udostępnili zdjęcia poszukiwanych nastolatków.

„14-letnia Nicole Baryła w chwili zaginięcia ubrana była z białą bluzę, niebieskie jeansy-dzwony, białe sportowe buty. Nastolatka ma 164 cm wzrostu i długie, proste włosy ciemny blond. Na zębach ma założony aparat ortodontyczny. Nosi charakterystyczne długie białe tipsy z czerwonymi serduszkami. Wygląd jej może wskazywać, iż jest osobą pełnoletnią” – wskazuje policja.

„16-letni Łukasz Furtak, mieszkaniec Osielska, ma 175-180 cm wzrostu, włosy ciemny blond krótkie z długą grzywką. Wszystkie osoby mogące przekazać informacje o miejscu pobytu nastolatków proszone są o kontakt z policjantami, pod nr tel. 47 751 11 60 lub 112” – podała kujawsko-pomorska policja. W poszukiwania zaangażowała się też społeczność „Zaginieni Cała Polska” na Facebooku.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Policja publikuje wizerunek poszukiwanego za zabójstwo na Nowym Świecie

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło w niedzielę na ul. Nowy Świat – poinformował komisarz Marcin Żurawski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Dodał, że na stronie internetowej śródmiejskiej policji opublikowano wizerunek uczestnika zdarzenia, którego zarejestrowała kamera.

Komisarz Marcin Żurawski poinformował, że policjanci ze śródmiejskiego prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło 8 maja na ul. Nowy Świat 28 w Warszawie.

– Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna z krótkimi, ciemnymi włosami, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego” – tłumaczył policjant.

Wskazał, że na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny.

– Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112 – zaapelował komisarz.

W poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz informowała, że w niedzielę wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa. – Zabezpieczono dokumenty oraz monitoring. W tej chwili śledczy go analizują – przekazała w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Jak zaznaczyła, postępowanie prowadzone jest w sprawie. – Trwają czynności dowodowe – dodała Skrzyniarz
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Kim jest podejrzany o zabójstwo dziennikarza w Parku Śląskim?

Prokuratura wydała list gończy za 34-letnim Kamilem Żyłą podejrzanym o zabójstwo dziennikarza, do którego doszło w marcu w Parku Śląskim w Chorzowie. Domniemany sprawca się ukrywa. Możliwe, że przebywa za granicą. Ostatnio zameldowany był w Jastrzębiu-Zdroju. List gończy chorzowskiej prokuratury rozesłano kilka godzin po decyzji sądu, który uwzględnił wniosek śledczych o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Był to konieczny warunek do rozpoczęcia oficjalnych poszukiwań. Prokuratura chce, aby podejrzany był także ścigany poza granicami Polski. O wydanie za nim ENA (Europejskiego Nakazu Aresztowania) śledczy muszą wystąpić do Sądu Okręgowego w Katowicach.

Komunikat z rysopisem i zdjęciem podejrzanego został opublikowany na stronie internetowej chorzowskiej policji.

KAMIL ŻYŁA

Drugie imię: Krzysztof
Imię ojca: Mirosław
Imię matki: Monika
Nazwisko panieńskie matki: Cygan
Płeć: mężczyzna
Miejsce urodzenia: Jastrzębie-Zdrój
Data urodzenia: 1987-08-02
Pseudonim: – brak
Ostatnie miejsce zameldowania: Jastrzębie-Zdrój, ul. Podmiejska 10/13
Obywatelstwo: Polska
Sylwetka: waga około 75 kg, sylwetka szczupła, wzrost 170-180.
Znaki szczególne: tatuaż z logo klubu sportowego FC Barcelona
Włosy: włosy ciemne z możliwością ufarbowania na jasny blond.
Wzrost: 175-180 cm
Kolor oczu: Brązowe

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o poszukiwanym, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z policjantami z chorzowskiej komendy pod numerem 47 85 452 55 lub pod numerem 112.

Zabójstwo dziennikarza

W nocy z 26 na 27 marca policja otrzymała informację o śmierci 30-letniego dziennikarza, który został przewieziony na pogotowie ratunkowe w Katowicach. Jego życia nie udało się uratować mimo reanimacji, miał wiele ran zadanych nożem. Okazało się, że został zaatakowany pół godziny wcześniej w Parku Śląskim. Sprawca zakradł się do auta zaparkowanego w pobliżu stadionu GKS Katowice i zaatakował mężczyznę, który siedział w samochodzie razem z kobietą. Po ataku to ona zawiozła go na pogotowie.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Zabójstwo dziennikarza w Parku Śląskim. Jest list gończy za Kamilem Żyłą

Śląska policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o zabójstwo dziennikarza w Parku Śląskim w Chorzowie. Poszukiwany to Kamil Żyła. Policja apeluje do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt osobisty albo telefoniczny pod numerem 47 85 452 55 lub 112. Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 0:30 pod stadionem piłkarskim w Parku Śląskim w Chorzowie. Sprawca zakradł się do samochodu, w którym siedziało dwoje młodych ludzi.

Mężczyzna otworzył przednie drzwi od strony pasażera i zadał kilkanaście ciosów nożem siedzącemu tam 29-latkowi, którym okazał się Paweł K., dziennikarz współpracujący z TVN. 32-latka, która była wtedy z dziennikarzem, odwiozła rannego na pogotowie w Katowicach. Mimo reanimacji jego życia nie udało się jednak uratować.

Chorzowscy policjanci opublikowali wizerunek podejrzanego o dokonanie tego zabójstwa. Jest nim Kamil Żyła. Funkcjonariusze wydali za mężczyzną list gończy, a Sąd Rejonowy w Chorzowie zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Policja apeluje do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt osobisty albo telefoniczny.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Trwają poszukiwania matki i córki. Zaginęły 14 kwietnia

Krakowska policja opublikowała zdjęcia dwóch zaginionych: 42-letniej Marty Dudrak i jej ośmioletniej córki Julii. Kobieta wraz z dziewczynką wyszła z domu 14 kwietnia i do tej pory nie ma z nimi kontaktu. W piątek krakowska policja poinformowała o zaginięciu 42-letniej Marty Dudrak i jej ośmioletniej córki Julii Dudrak. W mediach udostępniono zdjęcia oraz rysopisy zaginionych.

Jak czytamy w komunikacie, 14 kwietnia 2022 roku 42-latka wraz z Julią opuściła miejsce zamieszkania i od tego momentu nie kontaktowała się z rodziną. Zaginione matka z córką ostatni raz widziane były przy ulicy Kurczaba w Krakowie.

42-lernia Marta Dudrak ma około 171-175 centymetrów wzrostu. Jest szczupła, ma blond włosy i jasne oczy. Ośmioletnia Julia ma około 150 cm wzrostu i jest szczupła. Dziewczynka ma długie włosy w kolorze ciemny blond. W miejscu zgięcia prawego stawu łokciowego u dziecka widoczne jest znamię. „Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionych proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VI w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-917 lub 47-83-52-040 albo pod numer alarmowy 112” – informuje policja.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Zaginęła 12-letnia Ania Łącka

Gliwicka policja poszukuje 12-letniej Anny Łąckiej, która w środę ok. 7:30 rano wyszła do szkoły w miejscowości Chechło w gminie Rudziniec, ale tam nie dotarła – informuje zespół prasowy śląskiej policji. Dziewczynka nie wróciła też do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci z Gliwic poszukują 12-letniej Anny Łąckiej. W środę około 7.30 dziewczynka wyszła z domu do szkoły w miejscowości Chechło (gmina Rudziniec), gdzie jednak nie dotarła. Do tej pory dziewczynka nie powróciła też do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu dziecka, są proszone o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, tel. 47 859 22 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 112 lub 997. Ania ma długie włosy blond, była ubrana w niebieskie dżinsy oraz kolorową kurtkę w kraciasty wzór i beżowe buty za kostkę.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginęła 17-letnia Anastasia

​Policja w Kartuzach w województwie pomorskim poszukuje 17-letniej Anastasii Prytulin, która pod koniec marca wyszła z domu i nie wróciła. Nastolatka od tamtej pory nie kontaktowała się z rodziną. Jak podaje policja, 17-latka wyszła z domu w Kartuzach przy ul. Feliksa Marszałkowskiego 31 marca po południu. Od tamtej pory nie wróciła, ani nie kontaktowała się z rodziną.

Nastolatka ma ok. 170 cm wzrostu, jest szczupła, ma jasne blond włosy. Była ubrana w czarną kurtkę, czarne sportowe spodnie, białe sportowe buty. Miała także złoty naszyjnik z krzyżykiem. Osoby, które posiadają informacje o 17-latce proszone są o kontakt z policją w Kartuzach pod numerami 47 742 22 18, 47 742 22 40 lub 47 742 22 22.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginął 27-letni Tomasz Siemek

Mieszkający na co dzień w Katowicach mężczyzna był widziany 10 marca w Ustroniu. Po rozmowie z ojcem wyszedł z domu i przepadł bez wieści. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. Widzieliście Tomasza Siemka? Skontaktujcie się z mundurowymi. Jak podaje policja, Tomasz Siemek (27 l.) mieszka na co dzień w Katowicach. Jednak 10 marca tego roku przebywał w domu w Ustroniu. Około godz. 16.30, po rozmowie z ojcem, opuścił budynek i udał się w nieznanym kierunku.

– Przed przyjazdem do Ustronia mieszkał w Katowicach. Stałe miejsce zameldowania posiada w Opolu, jednakże nie przebywał pod tym adresem od kilku lat. W dniu zaginięcia ubrany był w czarną pikowaną kurtkę, zimową czarną czapkę, ciemne spodnie. Posiada okulary w czarnych oprawkach. Zabrał ze sobą czarny plecak oraz dokumenty. Zaginiony ma 27-lat, około 180 cm wzrostu, jest normalnej budowy ciała – opisuje policja.
Źródło info i foto: se.pl

Zaginął 70-letni Hamlet Grigoryan

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzą poszukiwania za zaginionym obywatelem Ukrainy Hamletem Grigoryan. Mężczyzna ostatni raz widziany był 17 marca br. w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK w Nadarzynie. Osoby, które widziały zaginionego, posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu jego pobytu, lub mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z KPP w Pruszkowie, pod nr tel. 47 72 46 213 lub pod nr tel: 47 72 46 260 lub z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.

Zaginiony 70-letni HAMLET Grigoryan przybył do Polski 16 marca 2022 r. Jest uchodźcą z Ukrainy. Przebywał w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK w Nadarzynie, skąd oddalił się w dniu 17 marca 2022 r. ok. godz. 15:00. Zachodzi podejrzenie, że mężczyzna może próbować wrócić na Ukrainę.

Mężczyzna ma około 175 – 180 cm wzrostu, krótkie, siwe włosy, łysą górną część głowy, brązowe oczy. Cechą charakterystyczną są braki w uzębieniu przednich, dolnych zębów.

Ubrany był w ciemno – niebieską kurtkę, sweter biały z zamkiem błyskawicznym pod szyją, czarne, garniturowe spodnie materiałowe, brązowe skórzane pantofle i zimową czarną czapkę.

Zaginiony nie posiada przy sobie dokumentów. W chwili zaginięcia miał przy sobie klawiszowy telefon komórkowy marki SIGMA.

Osoby, które widziały zaginionego, posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu jego pobytu, lub mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, pod nr tel. 47 72 46 213 lub 47 72 46 260 lub z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.
Źródło info i foto: Policja.pl

Kolejny dzień poszukiwań 42-letniego Radosława Kolasińskiego

Trwa kolejna doba poszukiwań 42-letniego Radosława Kolasińskiego podejrzewanego o zabójstwo trzech chłopców. W działaniach bezustannie uczestniczy kilkudziesięciu policjantów. Płockich mundurowych wspomagają policjanci z województwa mazowieckiego, a także inne służby. Komunikat o prowadzonych poszukiwaniach podejrzewanego opublikowany został przez wiele jednostek w kraju. Do działań poszukiwawczych zaangażowano policyjny helikopter oraz specjalistycznie wyszkolone psy, drony i inne metody technicznego wsparcia poszukiwań. Przyjęto kilka hipotez, które są weryfikowane.

Do zbrodni doszło w minioną środę w jednym z domów jednorodzinnych w Płocku. Zginęło trzech chłopców wieku od 8 do 12 lat. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy, którzy ustalają przyczyny, przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Czynności nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Płocku. Już w pierwszej godzinie od odnalezienia zwłok chłopców rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie zbrodni.

Poszukiwanym jest 42-letni Radosław Kolasiński. Mężczyzna porzucił pojazd w miejscowości Wykowo w rejonie rzeki Wisła, dalej ucieczkę kontynuował pieszo. Na miejscu odnalezienia pojazdu prowadzone były intensywne czynności poszukiwawcze. Przeczesanych zostało kilkaset hektarów terenu znajdującego się w bezpośrednim rejonie porzuconego citroena. W działaniach zaangażowany był dwukrotnie policyjny helikopter z kamerą termowizyjną, psy tropiące oraz specjalna grupa poszukiwawcza wraz z tzw. psami maintraingowymi. Są to specjalnie szkolone psy, które pracują tzw. górnym wiatrem, czyli wyłapują molekuły zapachowe unoszące się nad ziemią. W odróżnieniu od „tradycyjnych” psów służbowych, które pracują na świeżych śladach (kilku- lub kilkunastogodzinnych), są w stanie wypracować ślad pozostawiony przez człowieka dużo wcześniej. Do działań poszukiwawczych wykorzystano również dron.

Sprawdzamy wszystkie sygnały jakie wpływają do płockiej jednostki policji. W kwestii poszukiwań podejrzanego przyjęto kilka hipotez, które skrupulatnie są weryfikowane. Na obecnym etapie nie udzielamy informacji o prowadzonych czynnościach operacyjno-rozpoznawczych i stosowanych środkach i metodach ich realizacji.
Źródło info i foto: Policja.pl