Nowe zarzuty dla Dariusza R., który okradał groby

Dariusz R., którego złapano wz. z okradaniem grobów na Pomorzu, usłyszał 21 kolejnych zarzutów. Wcześniej postawiono mu ich 14. Teraz okazuje się, że mężczyzna miał również uszkodzić 75 samochodów.

– Z broni pneumatycznej strzelał do przednich i tylnych szyb pojazdów zaparkowanych na parkingach lub ulicach Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz Rumi – powiedziała w piątek Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy ustalili, że Dariusz R. miał uszkodzić w ten sposób 75 samochodów. Zarzucono mu również przywłaszczenie i ukrycie dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Chodzi m.in. o dwa dowody osobiste oraz dowód rejestracyjny auta wraz z międzynarodową kartą ubezpieczenia.

Ale zatrzymanie mężczyzny miało związek z zarzutami dotyczącymi znieważenia miejsc pochówku i ograbienia lub usiłowania ograbienia grobów ze zwłok. Tych usłyszał na początku 14. Teraz postawiono dodatkowych 21.
Źródło info i foto: wp.pl

Poszukiwany Daniel F. ukrywał się w szafie

Zabawa w chowanego z policjantami skończyła się aresztem dla 29-letniego mężczyzny, podejrzanego o serię włamań na terenie warszawskiego Grochowa. Gdy funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania i rozpoczęli poszukiwania, nie musieli specjalnie się trudzić. Mężczyzna ukrył się w szafie, ale zdradziła go wystająca spod ubrań stopa.

W ukrywaniu Danielowi F. pomagał ojciec, który po otwarciu drzwi przekonywał funkcjonariuszy, że nie ma zielonego pojęcia, gdzie znajduje się jego syn. Jak donosi stołeczna policja, 29-latek usłyszał 21 zarzutów w związku z kradzieżami z włamaniem. Wcześniej był już poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu, gdzie miał odbyć karę półtora roku pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: TVP.info

16-letni Alex Hribal sprawcą ataku amerykańskiej szkole

Policja zidentyfikowała 16-letniego ucznia, który w środę zaatakował nożem kilkadziesiąt osób w liceum w Murrysville pod Pittsburghiem, na północnym wschodzie USA. Alexowi Hribalowi postawiono już zarzuty i za swój czyn przed sądem odpowie jak dorosły. Podejrzany, który został z miejsca ujęty, stanął już przed sądem okręgowym i postawiono mu cztery zarzuty usiłowania zabójstwa i 21 zarzutów czynnej napaści z użyciem broni. Jak donosi agencja Associated Press, w domu 16-letniego napastnika w środę wieczorem czasu lokalnego pojawiło się FBI. Według sąsiadów Alex był młodszym, jednym z dwóch synów Hribalów. Do ataku doszło ok. godz. 7.15 czasu miejscowego (13.15 w Polsce) w liceum Franklin Regional Senior High School w Murrysville, miejscowości oddalonej o ok. 25 km na wschód od Pittsburgha. Żródło info i foto: Newsweek.pl

Początek procesu Bradleya Manninga

Trzy lata spędził w areszcie. Grozi mu dożywocie. Amerykański żołnierz Bradley Manning stanął przed sądem za ujawnienie ponad 700 tysięcy tajnych amerykańskich dokumentów. Materiały opublikowano na portalu WikiLeaks. Na żołnierzu ciąży 21 zarzutów. Rozprawa rozpoczęła się o godz. 15 naszego czasu. Część procesu jest zamknięta dla publiczności, aby zapobiec ujawnieniu tajnych materiałów. Mężczyzna przyznał się wcześniej do części zarzutów, licząc na to, że spędzi w więzieniu najwyżej 20 lat. Jednak postanowiono dodać mu kolejny zarzut – wspierania wroga. Właśnie z tego powodu 25-latkowi grozi dożywocie. Żródło info i foto: Dziennik.pl