Do szpitala trafiła pobita półroczna dziewczynka

Dziewczynka została pobita prawdopodobnie 30 kwietnia. Wtedy dziecko trafiło do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. O sprawie poinformowała opolska „Gazeta Wyborcza”.

Dopiero 4 maja policja dowiedziała się, że dziecko było ofiarą przemocy. Według relacji 22-letniej kobiety, jej o siedem lat starszy partner miał pobić ich córkę. – Obrażenia są charakterystyczne dla przypadku silnego potrząsania dzieckiem, które zostało również pobite – powiedział dr Wojciech Walas, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii dzieci w WCM.

Dziecko jest w stanie ciężkim, wciąż zagrożone jest jego życie. W środę policja zatrzymała ojca dziewczynki, następnego dnia miał usłyszeć zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu za to grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Mieczysław Wilczek popełnił samobójstwo

Legendarny minister przemysłu w PRL-owskim rządzie Mieczysława Rakowskiego Mieczysław Wilczek 30 kwietnia popełnił samobójstwo – ustaliła prokuratura. Jak podaje Polskie Radio to już koniec śledztwa. Prokurator Renata Mazur powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że sprawa Mieczysława Wilczka nie będzie dalej badana. Przypomniała, że w tego typu przypadkach zawsze sprawdza się, czy nie było udziału osób trzecich, albo czy ktoś nie nakłaniał do samobójczej śmierci. – „Tutaj śledczy ustalili, że było to samobójstwo i odstąpili od wykonania sekcji zwłok” – podkreśliła. Wilczek urodził się 25 stycznia 1932 roku. Z wykształcenia był chemikiem i prawnikiem, a z zawodu przedsiębiorcą. Był twórcą wielu patentów z chemii, w tym słynnego proszku do prania IXI 65. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Akt oskarżenia przeciwko Dorocie R.

Stołeczna prokuratura oskarżyła Dodę o obrazę uczuć religijnych innych osób. Chodzi m.in. o określenie autorów Biblii mianem „naprutych winem i palących jakieś zioła”. Popularnej piosenkarce grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.
– „30 kwietnia akt oskarżenia wobec Doroty R. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa” – powiedziała wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Anna Wereszczyńska. Prokurator dodała, że za postawieniem zarzutów i oskarżeniem przemawiała treść opinii biegłych powołanych przez prokuraturę – językoznawcy i dwóch biblioznawców (świeckiego i duchownego). Latem 2009 r. w wywiadzie prasowym 26-letnia Doda, mówiąc o Biblii, stwierdziła, że „bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię”, bo – jej zdaniem – „ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła”. Żródło info i foto: tvn24.pl

Marek M. opuścił areszt

Matki drżą ze strachu i pilnują dzieci niczym oka w głowie. Na Śląsku grasuje groźny pedofil. Obrzydliwy zboczeniec zaciągnął 6-latkę do piwnicy, obłapiał ją i masturbował się na oczach dziecka! Ale choć przyznał się do swych czynów, znów jest na wolności – pisze eFakt.pl
Jak to możliwe? W zeszłym tygodniu Marek M. (25 l.) wyszedł z celi, bo prokuratura bezmyślnie uchyliła mu areszt. Rodzice skrzywdzonych już przez Marka M. dzieci oskarżają: – Dlaczego go wypuszczono, choć się przyznał?! Jak uchronić nasze maleństwa? Marek M. jest zadowolony z decyzji prokuratury. – „No cieszę się, a do dziewczynek się na razie nie zbliżam…” – powiedział nam bezczelnie zboczeniec. Trafił za kraty, gdy 30 kwietnia matka 6-letniej Zuzi zaalarmowała policję.
Żródło info: eFakt.pl