6-miesięczne dziecko trafiło do szpitala. Zarzuty i areszt dla rodziców za znęcanie się nad dzieckiem

Do ośmiu lat więzienia grozi 32-letniej mieszkance powiatu malborskiego, podejrzanej o znęcanie się nad sześciomiesięczną córką. Kobiecie i jej 38-letniemu mężowi postawiono też w weekend zarzut znęcania nad trójką starszych dzieci.

Maria i Marcin L. w piątek zgłosili się do szpitala z sześciomiesięczną córką, która miała urazy na głowie. Oboje twierdzili, że dziecko upadło na podłogę. Oceniając charakter obrażeń lekarze nie dali jednak temu wiary i zawiadomili policję. Kobieta została zatrzymana jeszcze w szpitalu, mężczyzna dzień później.

Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował, że Maria L. usłyszała zarzut znęcania się nad dzieckiem i spowodowanie u niego obrażeń ciała narażających na utratę życia bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu. Przestępstwo to jest zagrożone karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Odebrano im dzieci

– Stan niemowlęcia jest dobry i stabilny, jest pod opieką lekarzy – uspokoił Duszyński.

Prokurator poinformował, że już od maja prowadzone jest też postępowanie w sprawie znęcania się przez małżeństwo L. nad trójką starszego potomstwa. Sąd już odebrał parze opiekę nad dziećmi i przekazał je rodzinie zastępczej. Zdarzenie z sześciomiesięczną dziewczynką przyspieszyło decyzję prokuratorów o postawieniu parze zarzutów w związku ze znęcaniem nad starszymi dziećmi. Oba śledztwa zostały też połączone.

W niedzielę prokuratura postawiła obojgu rodzicom zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad trójką pozostałych potomków. Podejrzani nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Prokuratura złożyła do sądu w Malborku wnioski o trzymiesięczne areszty dla rodziców. Sąd przychylił się do tych wniosków.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Gliwice: Nie żyje 6-miesięczna dziewczynka. Rodzice byli pijani

Nie żyje 6-miesięczna dziewczynka. Jej rodzice urządzili w mieszkaniu imprezę alkoholową. Gdy rano poszli sprawdzić, co u niej, ta nie dawała znaków życia. Ojciec miał promil alkoholu we krwi, a matka dziecka aż trzy. Oboje zostali zatrzymani.

W kamienicy przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach rodzice 6-miesięcznej dziewczynki zaprosili dwóch znajomych do swojego mieszkania. 30-letnia Natalia P. i jej 39-letni partner Krzysztof N. prawdopodobnie przez całą noc nie sprawdzali, co się dzieje z dzieckiem. Dopiero rano, gdy wstali, mężczyzna zorientował się, że dziecko nie żyje.

Śmierć dziecka

Wezwani ratownicy mogli już tylko stwierdzić zgon dziewczynki. Policjanci przebadali domowników na obecność alkoholu. Wszyscy byli kompletnie pijani, a najbardziej matka dziecka, u której stwierdzono trzy promile alkoholu we krwi. — Dorośli zostali zatrzymani, a wraz z nimi dwoje towarzyszy imprezy — komentuje Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

Tragedia w Gliwicach

Na poniedziałek 16 kwietnia zaplanowana jest sekcja zwłok dziecka, która ma wyjaśnić przyczyny jego śmierci.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl