Niemcy: Zakończono poszukiwania chłopca. Akcja trwała 8 dni

Szczęśliwy finał poszukiwań 8-letniego chłopca w Oldenburgu w Niemczech. Został znaleziony żywy po 8 dniach od zaginięcia. Chłopiec wczołgał się do kanału kanalizacyjnego. Chłopiec, który w mediach jest nazywany „Joe”, zaginął 17 czerwca. Wtedy ruszyły poszukiwania prowadzone przez policję i straż pożarną.

Po 8 dniach jeden ze strażaków usłyszał wołanie dziecka z kanału kanalizacyjnego położonego 300 metrów od domu chłopca. Tam właśnie znalazł wystraszonego Joe. Dziecko od razu zostało przetransportowane do szpitala. 8-latek był wychłodzony, ale nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Najważniejsze jest to, że chłopiec żyje i że jest w dobrych rękach w szpitalu. Wszyscy możemy odetchnąć z ulgą – powiedział szef lokalnej policji Johann Kuhme. Ojciec 8-latka przekazał, że dochodzi on do siebie. Okazało się, że chłopiec sam wszedł do kanału kanalizacyjnego, po czym stracił orientację i nie umiał wrócić do domu.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Madryt: Dzieci łańcuchami przykuły ojca do ściany. Osiem dni czekał na pomoc

Policjanci z Madrytu uwolnili mężczyznę, którego dzieci przykuły łańcuchami do ściany. Osiem dni czekał na pomoc. Jak poinformowała w środowym komunikacie krajowa policja (Policia Nacional), do zdarzenia doszło w pierwszej połowie lipca w położonym regionie Madrytu mieście Torrejon de Ardoz.

Interwencję poprzedziło zgłoszenie od jednego z sąsiadów, który zauważył mężczyznę dającego przez okno znaki wskazujące, że prosi o pomoc. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policja stwierdziła, że mężczyzna został przytwierdzony łańcuchami do ściany jednego z pokojów, gdzie przetrzymywany był w fatalnych warunkach sanitarnych przez osiem dni.

Pomocnikiem szwagier ofiary

Według policyjnego komunikatu dwoje nieletnich dzieci ofiary miało przytwierdzić mężczyznę do ściany, twierdząc, że było to konieczne, gdyż ich ojciec „miał problemy psychiczne”. W uwięzieniu mężczyzny pomagał również szwagier ofiary.

Z informacji agencji Europa Press wynika, że uratowany mężczyzna trafił do jednego ze szpitali w stołecznej aglomeracji, zaś jego oprawcy zostali tymczasowo osadzeni w areszcie.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Brazylijska policja uwolniła teściową Berniego Ecclestone’a

Brazylijska policja uwolniła teściową szefa Formuły 1 Berniego Ecclestone’a. 67-letnia Aparecida Schunck była przetrzymywana przez osiem dni na przedmieściach Sao Paulo przez dwóch mężczyzn. W akcji policyjnej nikt nie ucierpiał.

– Poszkodowana czuje się dobrze, a obaj mężczyźni zostali aresztowani. Akcja została przeprowadzona o godzinie 6.40 miejscowego czasu – powiedziała przedstawicielka policji Elisabete Sato w lokalnej prasie.

Schunck jest matką 38-letniej Fabiany Flosi, która od 2012 roku jest żoną 85-letniego Ecclestone’a. Para poznała się w 2009 roku, kiedy Brytyjczyk pracował przy organizacji wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Brazylii na torze Interlagos. Ślub wzięli w Szwajcarii, a mieszkają w Londynie.

Schunck została porwana w poprzedni piątek w ekskluzywnej dzielnicy Santa Helena przez mężczyzn, którzy podali się za dostawców zakupów. Rzecznik Ecclestone’a odmówił komentarza. Jednak według telewizji Globo, porywacze byli w kontakcie z rodziną porwanej. Żądali okupu w wysokości 36 milionów dolarów. Sao Paolo, które jest największym miastem i głównym ośrodkiem handlowym Brazylii, od dziesiątek lat ma poważne problemy z porywaniem ludzi dla okupu. W ostatnich 15 latach specjalna grupa policji drastycznie zmniejszyła skalę przestępczości.

Incydent miał miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk w Rio de Janeiro. Brazylijskie władze podały, że do zapewnienia bezpieczeństwa na czas olimpijskiej rywalizacji (5-21 sierpnia) skierują 85 tysięcy żołnierzy.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Brazylijski dziennikarz odzyskał wolność

Po ośmiu dniach przetrzymywania przez siły Kadafiego, dziennikarz brazylijskiej gazety „O Estado de Sao Paulo” Andrei Netto, został uwolniony. Informację tę potwierdziło brazylijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 34-letni dziennikarz był przetrzymywany przez osiem dni w mieście Sabratha, 60 km od Trypolisu, po zatrzymaniu przez oddziały wierne Kadafiemu. Brytyjski dziennik „Guardian” podał w czwartek, że nie ma od niedzieli żadnych informacji od swego korespondenta, Irakijczyka Ghaita Abdul-Ahada, który podróżował wraz z brazylijskim dziennikarzem. Według źródeł w Trypolisie został on zatrzymany przez libijskie władze pod zarzutem nielegalnego pobytu w tym kraju. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Osiem dni torturowali obywatela Polski

Niespłacanie długów zaciągniętych u Polaków może być niebezpieczne. Dotkliwie przekonał się o tym pewien nasz krajan, który przez osiem dni był torturowany w willi pod miejscowością Manilva, leżącą w hiszpańskiej Maladze. Jego oprawcami okazali się inni Polacy oraz Niemiec. Policja przez kilka dni nie była wstanie zlokalizować miejsca, w którym przetrzymywany jest zaginiony 39-letni Polak. Operacja odbicia go z rąk porywaczy miała miejsce w niedzielę 24 lipca. W czwartek policja udostępniła nagranie z operacji. Po uwolnieniu przetrzymywanego, poinformował on funkcjonariuszy, że jest winny swoim oprawcom pieniądze. Wyznanie to szybko rozwiązało kwestię motywu sprawców. Żródło info i foto: tvn24.pl

Amanda Knox twierdzi, że jest niewinna

– „Boję się, bo nie wiem, co się dzieje” – powiedziała dziennikarzom Amanda Knox podczas 10-minutowego wywiadu w celi włoskiego więzienia. 22-letnia Amerykanka dalej twierdzi, że nie zabiła swojej współlokatorki – czytamy na tvn24.pl
Osiem dni po wyroku w więzieniu Capanne na obrzeżach Perugii Knox odwiedzili prawnicy i dwójka dziennikarzy Associated Press. Amanda siedziała na łóżku w swojej 9-metrowej celi, w której spędziła już dwa lata. Rozmowa trwała 10 minut. Żródło info i foto: tvn24.pl