„Super Express” pomylił sprawcę napadu na księdza ze znanym raperem

W jednym z ostatnich wydań „Super Expressu” wkradła się dziwna pomyłka. Artykuł poświęcony mężczyźnie, który napadł na księdza, został opatrzony starym zdjęciem rapera Sokoła. Artykuł pod tytułem „Chciał zabić księdza” pojawił się w jednym z ostatnich wydań „Super Expressu”. Tabloid zamieścił w nim stare zdjęcie Sokoła, które ma ilustrować 24-letniego Adama O. z Orzysza. Mężczyzna miał rzucić się na księdza z nożem.

Internauci niemalże od razu wytknęli błąd tabloidowi w mediach społecznościowych. W artykule zamiast mordercy wykorzystano zdjęcie Sokoła – rapera, współzałożyciela niedziałającej już grupy WWO oraz wykonawcę takich kawałków jak „W aucie” i „Uderz w puchara”.

„Stare zdjęcie Sokoła z teledysku WWO wykorzystane w »Super Expressie« z podpisem, że jest to nie Sokół, a jakiś Adam O., który chciał zabić księdza” – czytamy w jednym ze wpisów na Twitterze.

„Super Express” wykorzystał kadr z teledysku „Nie bójmy się zmiany” WWO. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Sokoła z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź.
Źródło info i foto: onet.pl

Łapówkarze coraz sprytniejsi

Coraz rzadziej wręcza się koperty z pieniędzmi. Dyrektor z jednej z państwowych agencji miał się połakomić 
na wycieczkę do Francji. Sprawę wykryła ABW, prokuratura obu panów oskarżyła. Teraz obie strony korupcyjnej transakcji: Adam O., były szef oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy (stracił stanowisko, gdy sprawa wyszła na jaw) i przedstawiciel spółki, który miał go skorumpować, staną przed sądem. – „Adamowi O. zarzucamy przyjęcie korzyści majątkowej o wartości co najmniej 7,6 tys. zł w postaci wyjazdu do Paryża sfinansowanego przez spółkę starającą się o zakup nieruchomości” – mówi „Rz” Jan Bednarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Żródło info i foto: rp.pl